Майстер-клас Товстиги Ірини Зеновіївни

Однією з ефективних форм поширення власного педагогічного досвіду є організація і проведення майстер-класу. З цією метою 20 жовтня 2016 року  в Тернопільській Українській гімназії імені І.Франка відбувся майстер-клас вчителя біології вищої категорії, заслуженого вчителя України Товстиги Ірини Зеновіївни на тему «Інноваційні підходи до формування пізнавальної активності учнів на уроках біології». 
До участі у семінарі були запрошені вчителі біології гімназій, ліцеїв та колегіумів.
Із вітальним словом до учасників звернулися директор гімназії Крижанівський А.В. та заступник директора з навчально-методичної роботи, заслужений вчитель України Нова М.А.
Майстер-клас було побудовано як теоретико-практичний. Товстига І.З. не тільки ознайомила присутніх з основними складовими ефективності й успішності сучасного уроку, типологією уроків, а й продемонструвала й обґрунтувала приклади їх застосування під час вивчення окремих тем з біології, презентувала надбання власної педагогічної системи з даної теми та ілюстративно-методичні матеріали, які розкривають практичні напрацювання та їх результативність.
Із сучасними біологічними дослідженнями та аналізом змін клімату, його проблемами та наслідками присутніх ознайомила Гуменюк Г.Б.. кандидат біологічних наук, доцент кафедри загальної біології та методики навчання природних дисциплін ТНПУ ім. В.Гнатюка.
Методисти ТОКІППО Турчин О.В. та Ханзель Ж.І., підводячи підсумки зробили акцент на тому, що учитель, проектуючи навчально-виховний процес, мусить знаходити відповіді не лише на запитання «Що засвоїли учні?», але й на не менш актуальне «Як працюють учні для того, щоб досягти відповідних результатів у навчанні?». 
Учасники майстер-класу обмінялися досвідом роботи щодо формування позитивної мотивації та активізації навчальної діяльності на уроках біології, обговорили навчальні ситуації, які виникають у ході роботи, ознайомилися з особливостями проведення ЗНО у 2015 році.
Після завершення майстер-класу учасники дали високу оцінку щодо організації та проведення заходу, який дав можливість удосконалити педагогічну майстерність.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти