Тернопіль відвідав відомий німецький публіцист, ідеолог націоналізму Віктор Тимченко

12-13 квітня 2017 р. Тернопіль відвідав колишній редактор Deutsche Welle, член Спілки письменників Німеччини та автор аналітичних монографічних праць “Час націоналізму” та “Модерний націоналізм”. За його участі у приміщенні Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Еволюція національного світобачення українців на зламі тисячоліть», приурочена 50- від утворення і діяльності Світового конгресу українців.
На початку виступу Віктор Тимченко висунув тезу, що лягла в основу його доповіді: Хто має робити Україну: романтики чи прагматики? З метою отримання відповіді він звертається до витоків націй і націоналізму. Останні, на думку В. Тимченка, сягають ХІХ ст. Аналізуючи німецьку поезію та філософію доповідач звертає увагу на романтичність поглядів тогочасних письменників, зокрема, через огляд територіальних меж Німеччини, що є значно більшими від сучасних кордонів згаданої держави. З цією ж метою було проведено порівняння повного тексту украінського та німецького гімнів.
На думку В. Тимченка, це спричинено закономірностями розвитку європейської цивілізації ХІХ ст.
“Водночас, у ХХІ ст. ми опиняємось в кардинально іншій ситуації: демографічна ситуація та глобальні виклики ставлять нас перед потребою переходу національної політики на прагматичні рейки з метою виживання нації у цьому світі”, – переконаний письменник.
З вітальними промовами та доповідями виступили заступник мера Тернополя Леонід Бицюра,  керуючий справами ТОР Іван Бабійчук, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Петровський, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка професор Богдан Буяк, директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський, директор КУТОР «Тернопільський обласний краєзнавчий музей» Степан Костюк, харківський професор В. Скляр. Всього для участі у конференції свої матеріали подали більше 10-ти науковців з різних міст України.
12 квітня Віктор Тимченко відвідав студентів ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»

Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти