Обласний семінар з питань організації виховної роботи в період літнього оздоровлення та відпочинку школярів

23 травня 2017 року в ТОКІППО відбувся обласний семінар з питань організації виховної роботи в період літнього оздоровлення та відпочинку школярів.

На семінар були запрошені відповідальні за оздоровлення школярів, методисти з виховної роботи, заступники директорів з виховної роботи (старші вихователі, культорганізатори) дитячих оздоровчих закладів області. Одним із головних завдань семінару було – розкрити пріоритети виховної роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Про забезпечення належної організації національно-патріотичного виховання проінформувала завідувач центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти інституту Хома С.О. Головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді облдержадміністрації  Івасенко Г.В., ознайомила учасників семінару із завданнями освітніх установ щодо реалізації обласної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2018 роки. Як організувати національно-патріотичне виховання дітей та молоді засобами пластового таборування продемонструвала директор дитячо-юнацького пластового центру м. Тернополя Наталя Юзик. Про створення умов для формування навичок здорового способу життя та впровадження здоров’язбережувальних технологій в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку розповіла методист відділу навчальних предметів та професійного розвитку педагогів інституту Олендер І.О. Заступник директора  з навчально-виробничої роботи Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського Войтович О.Г., поділилася досвідом роботи з організації туристсько-краєзнавчої роботи в літньому оздоровчому закладі. Методист комунального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва» м. Тернополя Додик Г. З., провела з учасниками  майстер-клас з організації природоохоронної роботи та екологічного виховання школярів у літніх таборах. Щодо особливостей психолого-педагогічної діагностики дітей різного віку та забезпечення комфорту дитини розповіла практичний психолог і соціальний педагог Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Провозюк Л.Г. а методист відділу освіти молоді та спорту Шумської міської ради Макаровська В.Г., продемонструвала як практично провести інформаційну кампанію до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у дитячих у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Про підсумки обласних конкурсів на кращу програму тематичної зміни серед педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів та на кращий виховний проект “Тернопільщина – край незвіданих скарбів” серед студентської молоді у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку проінформувала  методист центру виховної роботи захисту прав дитини та громадянської освіти Тимчишин О.І.

Під час роботи семінару присутні мали можливість ознайомитись із виставкою методичної літератури, з цікавими програмами тематичних змін  у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Учасники обласного семінару прийняли рекомендації щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2017 році.

На відміну від попередніх років, цьогорічна оздоровча кампанія буде спрямована на якість її проведення, створення умов для педагогічно обґрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, творчого розвитку, духовного та інтелектуального збагачення. розширення світогляду, оздоровлення та активного відпочинку з інтелектуальним обрамленням.

Методичні рекомендації щодо організації виховної роботи у літніх оздоровчих таборах в 2017році

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти