Організація допрофільної підготовки та профільного навчання в опорних навчальних закладах області

За сприяння управління освіти і науки облдержадміністрації 22 червня 2017року Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Тернопільським обласним центром зайнятості провели семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи опорних шкіл області та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів ОТГ,  які  планують  стати опорними школами, на тему «Організація допрофільної підготовки та профільного навчання, профорієнтаційної роботи в опорних навчальних закладах області».

Перед учасниками семінару  виступив директор Тернопільського обласного центру зайнятості В.Я. Олещук. Керівник установи  наголосив на важливості  розвитку соціального партнерства опорних навчальних закладів з центрами зайнятості, поінформував про заходи, які здійснюються працівниками  ТОЦЗ у напрямку профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

Директор інституту О.М.Петровський у своєму виступі перед учасниками семінару зосередив увагу заступників директорів з навчально-виховної роботи на актуальних питаннях реформування освіти в умовах децентралізації, підвищення рівня якості надання освітніх послуг шляхом організації допрофільного і профільного навчання.

У ході семінару Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти уклав угоду про співпрацю з Тернопільським обласним центром зайнятості.

Начальник відділу профорієнтації центру зайнятості, кандидат психологічних наук Т.М. Білінська представила інформацію про  сучасні підходи до  профорієнтаційної роботи служби зайнятості із шкільною молоддю, їх батьками та працівниками освіти.

Психологічний супровід допрофільного, профільного навчання та профорієнтаційної роботи в опорній школі  зреферував В.Є. Кавецький, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук.

Гостя  семінару Л.Й. Літвінчук, старший науковий співробітник лабораторії з профорієнтації та професійного  навчання безробітних Інституту підготовки кадрів,  ознайомила учасників заходу з напрацюваннями проблемної науково-дослідної лабораторії соціальних досліджень ринку праці Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, інформаційним довідником «Професії майбутнього для України» та конспектом профорієнтаційного заняття «Професії майбутнього».   Посібники містять інформацію про професії, які затребувані на ринку праці у коротко й довгостроковому вимірі, професії майбутнього та ті, які втрачають свою актуальність.

Досвідом роботи щодо розвитку інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей учнів в умовах профільного навчання поділилася О.П. Ензельт, заступник директора з навчально-виховної роботи  Тернопільської Української гімназії ім. Івана Франка.

Практичні підходи до формування робочого навчального плану загальноосвітнього навчального закладу на 2017-2018 навчальний рік, впровадження інноваційних форм організації  навчально-виховної роботи в систему профільного освітнього простору старшокласників представили учасникам семінару-практикуму методисти інституту Л.Є. Соболяк,                  І.Я. Букавин,  Л.Є. Кривокульський,  М.М. Фука,   О.В. Турчин,                              Л.О. Мартинюк,  М.М. Кондирєва,  І.М. Пришляк, І. І. Пакуляк, Л.Я.Криховець-Хом’як.

Підсумовуючи роботу семінару, О.І.Когут, заступник директора  ТОКІППО,  наголосила, що перед сучасними опорними навчальними закладами у 2017-2018 навчальному році стоїть завдання створення перспективної моделі організації допрофільного, профільного навчання та професійної підготовки учнівської молоді, і запевнила, що зі сторони інституту педагогічні колективи завжди отримають практичну допомогу щодо науково-методичного супроводу впровадження допрофільного, профільного навчання та профорієнтаційної роботи.

 Відповідальна за організацію семінару-практикуму – О.С.Куриш,  методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб ТОКІППО.

 

 

Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»

Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти