Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі

26-27 червня на базі Тернопільського ОКІППО відбувся тренінг «Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність», де учасники, вчителі та методисти області, ознайомилися з досвідом та перспективами впровадження освітнього проекту «Фінансова грамотність» у початковій школі.

Курс «Фінансова грамотність» розроблений за підтримки Програми USAID/FINREP-II спільно з Університетом банківської справи Національного банку України (НБУ), для учнів 2-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Усі навчально-методичні матеріали видані за загальною редакцією доктора економічних наук професора Смовженко Т. С. і є у вільному доступі на сайті Інституту модернізації освіти МОН України.

Зав. відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти Л. Б. Коненко привітала усіх учасників тренінгу й зазначила необхідність поширення фінансової освіти розвитку фінансової культури сучасного суспільства. Зокрема, Лариса Богданівна звернула увагу на практичне використання у роботі вчителів ефективних методів і прийомів при реалізації компетентнісного підходу в навчанні фінансової грамотності учнів початкової школи.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Л. Я. Криховець–Хом’як ознайомила присутніх з навчально-методичним забезпеченням курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі.

О. В Сампара., учитель Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка презентувала навчально-методичний посібник для роботи з батьками «Відкриті родинні студії», провела рольову гру «Перешкоди на шляху до фінансового успіху».

Методист відділу дошкільної, початкової спеціальної та інклюзивної освіти Н. Я. Кордуба, звернула увагу на практичне використання інтелект- карт при викладанні курсу.

Учитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Зборова Л.І. Чарторинська, поділилася досвідом викладання курсу «Фінансова грамотність».

Учасників тренінгу зацікавили інноваційні методи викладання курсу. Вони висловили думку, що впровадження курсу «Фінансова грамотність» дає педагогу всі можливості для розвитку в молодших школярів підприємливості та ініціативності та вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей.

Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»

Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти