Психолого-педагогічний полілог на тему: «Формування ціннісних орієнтацій та проявів патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді»

20 вересня 2017 року у приміщенні  Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич відбувся психолого-педагогічний полілог на тему: «Формування ціннісних орієнтацій та проявів патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді», який організували і провели методисти ТОКІППО Сесик О.О. та Демидась С.Р.

Налаштували присутніх на плідну й активну працю  гімн Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич, пісні у виконанні учнів та вітальне слово директора цього закладу Рибака Г.В.

Про національний аспект в патріотичному вихованні школярів, формування особистості, яке має опиратися на основні положення нової Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, розповів Вихрущ А.В., доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО.

         Жизномірська О. Я., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, розповіла про психологічні особливості національно-патріотичного виховання, зауваживши, що завдання педагога полягає в тому, щоб не лише правильно визначити мету діяльності, ретельно підібрати методи й засоби її реалізації, але й сформувати певне психологічне середовище, що сприятиме досягненню учнями поставлених цілей.

Цікавий та змістовний матеріал про краєзнавство як один із засобів патріотичного виховання школярів, зокрема, важливість веб-карт, презентував Подобівський В.С., кандидат географічних наук, викладач кафедри методики змісту освіти та ІКТ ТОКІППО.

Методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи Демидась С. Р. розповіла про особливості морального здоров’я сучасної молоді та перспектив її розвитку, акцентуючи увагу присутніх на необхідності формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.

Сесик О.О., методист лабораторії виховної роботи та громадянської освіти, відзначила, що метою сучасної шкіли є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.

Багатим досвідом щодо використання найдієвіших засобів, форм і методів роботи в царині розвитку життєвих компетентностей учнів, виховання учнівського колективу в авторській виховній системі «Гармонія» поділилася Мурза С.З., класний керівник Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич.

      Сіньковська І. М., завідувач науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО, представила ретельний огляд інформаційних джерел, а також презентувала виставку методичної літератури.                      

  Завершився психолого-педагогічний полілог цікавою екскурсією «Сторінками життєпису Іванни Блажкевич», проведеною учнями даного навчального закладу.

 

 

                                                                    

 

 


Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»
Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти