Тренінг учителів історії опорних шкіл Тернопільської області з використання ІКТ

Наприкінці вересня 2017 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти (ОКІППО) відбувся тренінг «Сучасна методика навчання: Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін».
Учасниками заходу стали вчителі історії та суспільствознавчих дисциплін опорних шкіл та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Тернопільської області, які планують стати опорними школами.
Із можливостями використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у процесі вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін, вимогами до професійної підготовки сучасного вчителя та науково-методичним забезпеченням викладання навчальних предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» у 2017/2018 н.р. присутніх ознайомив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист Тернопільського ОКІППО Іван Ярославович Букавин.
Викладачі Тернопільського ОКІППО, кандидат педагогічних наук Олеся Романівна Олексюк та кандидат географічних наук Володимир Степанович Подобівський, організували для учасників тренінгу цікаве та змістовне навчання із створення інтерактивних дидактичних матеріалів, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, сервісів веб-картографії, для вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін.

Залучивши учасників заходу до участі в моделюванні уроків історії та правознавства, із власним багатим досвідом практичного застосування ІКТ, поділилася, під час майстер-класу, вчитель Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов, вчитель-методист, заслужений вчитель України, переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» у номінації «Правознавство» Тетяна Володимирівна Кульчицька.

Завершився тренінг обміном думками щодо місця і ролі ІКТ в сучасному навчально-виховному процесі українських шкіл та виробленням практичних рекомендацій щодо застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час вивчення історії та суспільствознавчих дисциплін.


Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»
Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти