Урочисте відкриття VIІI Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

О мово рідна, дивовижна пісне,

Звучиш ще з давніх тих тяжких часів,

А скільки мук ти витерпіла різних,

Та все ж народ тебе звеличити зумів.

 

10 жовтня 2017 року в області стартував VIІI Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка має сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Урочисте відкриття конкурсу відбулося в Тернопільській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 24. У ньому взяли участь заступник начальника управління освіти і науки ОДА Ганна Зварич, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Петровський, представники ТОКІППО, учителі української мови і літератури загальноосвітніх навчальних закладів, учні та батьки.

«Пізнавати Шевченка – це пізнавати історію. Пізнавати Шевченка – це мучитися, страждати від того, що нашу землю позбавили спокою. Пізнавати Шевченка – це терзатися думкою, що міг би дати такий талановитий і працьовитий народ», – звучало з уст ведучих. На завершення заходу звучала літературно-музична композиція у виконанні учасників художньої самодіяльності школи, яка зворушила усіх присутніх у залі.