24 жовтня в ТОКІППО пройшов черговий майстер-клас для практичних психологів ДНЗ на тему «Ізотерапія в умовах дошкільного навчального закладу»

 

У кожної людини є своя історія. В цій історії є веселі і сумні моменти. Є і такі ситуації, котрі дуже хочеться згадати, знову пережити, може по новому переглянути, але доступ до них «за сімома замками». Арт-терапія- це ключик.

Останні 10 років стали в нашій країні часом бурхливого розвитку освоєння нових форм психокорекції. Великий інтерес спеціалістів і потенційних клієнтів викликає арт-терапія.

Арт-терапія – метод, пов'язаний з розкриттям творчого потенціалу індивіда, розкриття його прихованих резервів і, в результаті, знаходження ним (індивідом) оптимальних способів вирішення своїх проблем.

Ізотерапія – терапія зображувальною творчістю, в першу чергу малюванням, використовується для  психологічної корекції клієнтів з невротичними, психосоматичними  порушеннями, дітей і підлітків з труднощами у навчанні і соціальній адаптації, при внутрісімейних конфліктах.

Зображувальна творчість дозволяє клієнту відчути і зрозуміти самого себе, виразити вільно свої думки і почуття, бути самим собою, вільно виражати мрії і надії, а також – звільнитися від негативних переживань минулого. Це не тільки відображення в свідомості клієнтів навколишньої соціальної дійсності, але і її моделювання, прояв ставлення до неї.

Ведучі майстер-класу:
Коростіль Марія Петрівна, методист інституту,
Квілінська Марія Андріївна, практичний психолог Тернопільської класичної гімназії, сертифікований арт-терапевт.