Засідання обласної школи педагогічної майстерності на тему «Навчально-виховна та корекційна спрямованість трудового навчання як засобу адаптації до соціуму та інтеграції у нього дітей з різними психофізичними можливостями».

31.10.2017 р. на базі Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру відбулося засідання обласної школи педагогічної майстерності на тему «Навчально-виховна та корекційна спрямованість трудового навчання як засобу адаптації до соціуму та інтеграції у нього дітей з різними психофізичними можливостями».

Метою цього заходу є підвищення фахового рівня, розвиток творчого потенціалу вчителів; ознайомлення з сучасними інноваційними технологіями навчання і виховання; впровадження в навчально-виховний процес ефективних методик та методичних прийомів; обговорення новинок методичної, психолого-педагогічної літератури, творчих здобутків колег;  удосконалення майстерності педагогів.

Відкрила методичний захід завідувач Теребовлянського РМК           Сурмай Л.О.

Директор закладу  Кацан М.Б.  розповіла історію заснування закладу та створене у ньому освітнє середовище.

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти ТОКІППО Жизномірська О.Я. ознайомила присутніх з особливостями адаптації вихованців закладів інтернатного типу у відкритому суспільстві. Фука М.М., методист трудового навчання відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО, акцентував увагу на значенні трудового навчання в інтеграції учнів інтернатних закладів у соціум. Методист відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти інституту Костенко О.С. розкрила роль корекційної спрямованості трудового навчання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Ефективність формування предметно-перетворювальної та практичної діяльності на заняттях трудового навчання в межах вікових і психофізичних можливостей дітей представили педагоги Теребовлянського НРЦ      (Вітвіцька Г.Р., Луцків М.Т., Кравчишин О.Д., Жук З.І., Чаплюк Ю.І., Сивульська Н.І.). Їх виступи супроводжувалися відеофрагментами уроків.

На майстер-класах учасникам ШПМ були запропоновані технологія декупажу, робота зі шкірою та нова технологія роботи з фоаміраном. Кожен мав можливість власноруч виготовити виріб за бажанням.

Засідання школи педагогічної майстерності вчителів трудового навчання закладів інтернатного залишило приємні враження, збагатило знаннями, налаштувало на творчу роботу й самовдосконалення.

 

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти