18 команд юних хіміків змагалися на тернопільщині

З 29 жовтня по 3 листопада 2017 року відбувся фінальний етап ХХV Всеукраїнського турніру юних хіміків у м.Тернопіль.

У турнірі взяли участь учні у складі 18 команд України із Вінницької, Волинської, Житомирської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей.

Організаторами турніру виступили Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти. Турнірні змагання проходили на базі Тернопільської Української гімназії імені І. Франка (директор Крижанівський А. В.). Оргкомітетом були створені належні умови, що сприяли проходженню турніру на високому науковому та організаційному рівні. Перебіг боїв висвітлювався в місцевих та національних засобах масової інформації та на створеному сайті «Всеукраїнський турнір юних хіміків».

Членами журі було проведено науково-методичні заходи для підвищення вмотивованості учасників: наукова лекція старшого наукового співробітника Інституту фізичної хімії НАН Україні Ляпунова О. Ю. «Історія турніру юних хіміків». Члени жури провели для учасників турніру показовий бій, який допоміг учням впізнати свої помилки, які зустрічались під час їхніх попередніх боїв та дав змогу проаналізувати та виправити свої недоліки у наступних іграх. На турнір юних хіміків у м. Тернопіль завітав Сауль Перес Арано, студент університету м. Гвадалахара (Мексика). Метою його візиту було вивчення досвіду з питань підготовки команди для участі у турнірі юних хіміків в Україні. Для учасників турніру він провів лекцію на тему «Хімічна наука в освітніх та наукових закладах Мексики». Йому дуже сподобалась форма проведення турніру, зміст задач та атмосфера спілкування між учнями та членами журі.

На основі результатів учасників фінального етапу ХХV Всеукраїнського турніру юних хіміків оргкомітет і журі вирішили вважати переможцями та нагородити дипломом першого ступеня команду Харківської гімназії № 47.

Із вітальним словом до присутніх звернулася методист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Черепіна Наталя Василівна, яка відзначила високий рівень підготовки учасників, що дало змогу нагородити грамотами  у різних номінаціях яскравих гравців турніру.

Петровський Олександр Миколайович, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, подякував усім учасникам за плідну працю, побажав міцного здоров’я та життєвої наснаги, успіхів та особистих творчих досягнень, щастя, добробуту та здійснення заповітних мрій. Запевнив, що колектив обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з управлінням освіти і науки Тернопільської ОДА зробив усе, щоб учасникам турніру було комфортно змагатися і відпочивати на Тернопільщині. Зокрема учасники турніру мали насичену культурну програму, відвідали Збаразький замок ХVІІ ст. Також він відзначив вагому роль  управління освіти і науки Тернопільської міської ради та ТКМЦ НОІМ, які сприяли  проведенню турніру. На окремі слова вдячності заслуговує педколектив Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка за професіоналізм,  чітку організацію, злагоджену роботу під час проведення турніру.

Керівникам команд та переможцям фінального етапу було вручено призи від спонсора турніру – видавництва «Підручники і посібники».

Учасників освітянського заходу привітали молоді таланти Тернопілля.

 


Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»
Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти