Обласний семінар методистів ОТГ, РМК (ТКМЦ) з фізики на тему «Формування ключових компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках фізики»

Відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО 08 листопада 2017 р. в приміщенні фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка відбувся обласний семінар методистів ОТГ, РМК (ТКМЦ) з фізики на тему «Формування ключових компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках фізики».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор Тернопільського ОКІППО Петровський О.М., який наголосив на важливості та актуальності питань, що висвітлюватимуться на заході. Вітання від імені декана фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка донесла Федчишин О.М., викладач кафедри фізики і методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка та підкреслила важливість формування основних компетентностей учнів у природничих науках на уроках фізики. З побажанням до плідної роботи та позитивних вражень звернулася завідувач Тернопільського РМК Кубелко Г.І.

Науково-методичний підхід щодо формування ключових компетентностей учнів засобами фізики розкрила Засєкіна Т.М., заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України. Детально проаналізувала оновлений зміст навчальних програм та особливості його реалізації та надала корисні поради, як удосконалити й модернізувати методику навчання фізики?

Науково-практичні рекомендації щодо реалізації наскрізних змістових ліній відповідно до вимог оновлених навчальних програм методистам фізики надав  Вітенко І.М., заступник директора ТОКІППО з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва.

Мохун С.В., завідувач кафедри фізики і методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка звернув увагу слухачів щодо важливості використання робочого зошита з астрономії як засобу формування предметних компетентностей учнів на уроках астрономії.

Методист ТОКІППО Гайда В.Я. на власному блозі продемонстрував інтерактивну підтримку та мультимедійний супровід формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики і в позаурочний час, та запропонував учасникам семінару активніше долучатися до заходів, пов’язаних з реалізацією компетентнісного підходу при вивченні фізики та STEM-освіти.

Про деякі аспекти формування ключових компетентностей учнів ЗНЗ Тернопільського району на уроках фізики розповіла методист фізики Тернопільського ОТГ Василенко Г.Д. та методист фізики Великогаївської ОТГ Пелешок О.О.

Вчитель фізики Настасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Михайленко В.В. детально зупинився на напрямку формування та розвитку розумово-пізнавальних і творчих здібностей учнів за допомогою апаратно-обчислювальної платформи ARDUINO, а вчитель фізики Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ст. Тригубишин Л.Т., зачарував глядачів  дивовижним світом природи у фотографіях з особистого архіву.

Науково-практичні аспекти формування основних компетентностей у природничих науках і технологіях учнів на уроках фізики та фізичних гуртках розкрив у своїм виступі доцент ТОКІППО В.В.Андрієвський. Вчитель фізики НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Шемеля М.А. сконцентрував увагу присутніх на важливості задач-демонстрацій та експериментальних задач в шкільному курсі фізики.

Практична частина заходу проходила у формі «Фізичного пікніка», як майстер-класу учителів фізики Тернопільського району, на якому можна було спостерігати фізику на кухні під керівництвом Третяк М.В., вчителя фізики Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Кабінет фізичної наочності демонстрував Цизорик В.М., вчитель фізики Плотицької ЗОШ І-ІІІ ст. Вчитель фізики Острівської ЗОШ І-ІІІ ст. Машталяр О.М., демонструвала сферу застосування фізичних саморобних приладів у побуті, а про важливість домашнього фізичного експерименту звертала увагу спостерігачів Гринишин М.П.,  вчитель фізики Баворівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Тиск у рідинах піддавався вчителю фізики Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІ ст.  Бучинському В.Н. На думку вчителя фізики Баворівської ЗОШ І-ІІІ ст. Костика А.М. діяльність сучасного вчителя фізики повинна пронизувати компетентнісна фізика, фізичні компетенції і фізична компетентність. Фізика дивовижного проглядалася в експериментах Семенюка С.І., вчителя фізики Якимівської філії Лановецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Фізичними фокус-демонстраціями дивували присутніх Новосад Руслан та Буковський Михайло, магістранти групи МФ-ІІ фізико-математичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка.


Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»
Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти