Лист МОН “Щодо окремих питань Закону України «Про освіту»” №1/9-604 від 09.11.2017

Шановні колеги!

За результатами наради керівників органів управління освітою з питань окремих норм Закону України «Про освіту» (далі – Закон), що відбулася 02.11.2017 під головуванням Міністра освіти і науки України, інформуємо.

Відповідно до статті 30 Закону всі заклади освіти мають формувати відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднювати таку інформацію. У частині 2 цієї статті міститься перелік усієї інформації та документів, відкритий доступ до яких зобов’язані забезпечувати заклади освіти на своїх веб-сайтах, а у разі їх відсутності – на веб-сайтах своїх засновників. Згідно з частиною 3 цієї ж статті Закону заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

З метою дотримання норм Закону необхідно надавати місцевим органам управління освітою, методичним службам та навчальним закладам роз’яснення з зазначеного вище питання, а після 1 грудня 2018 року здійснити моніторинг забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Крім цього, до Міністерства часто звертаються з проханням надати роз’яснення щодо функціонування навчально-виховних комплексів (далі – НВК), оскільки такий тип закладів не передбачено Законом, а також Законами України «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту». Звертаємо Вашу увагу, що згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу XII Закону «переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом». До того ж, пунктом 4 статті 22 Закону передбачено, що заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти, в тому числі на рівні дошкільної та початкової загальної середньої освіти, та утворювати для цього структурні підрозділи. Таким чином, заклад загальної середньої освіти може мати в своєму складі дошкільне відділення як структурний підрозділ.

Також звертаємося з проханням посилити увагу та надавати допомогу у забезпеченні необхідних умов для закладів загальної середньої освіти які здійснюють дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

З повагою Заступник Міністра
Павло Хобзей

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти