Обласна конференція-семінар “Впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес”

14 листопада 2017 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася конференція-семінар на тему: «Впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес», на яку були запрошені керівники відділів освіти та керівники методичних служб,   методисти з виховної роботи, відповідальні за науково-методичний супровід програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах, представники громадських організацій  «Гуртом!» та «Центр Гармонія».

Організаторами обласної конференції-семінару є Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, громадська організація «Гуртом!».

Перед початком конференції-семінару учасники  мали змогу оглянути виставку «Чудотворні ікони Тернопілля», яка була представлена в холі інституту ГО «Гуртом!».

З вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Володимирівна Зварич від Тернопільської обласної державної адміністрації, директор інституту, кандидат історичних наук, доцент Олександр Миколайович Петровський від ТОКІППО, Мисик Володимир Святославович, депутат Тернопільської обласної ради, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи інституту, кандидат історичних наук від Тернопільської обласної ради.

У своїх виступах вони підкреслили важливість прийняття обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки, адже Хартія пропонує ціннісну відповідь на головні виклики, які постають перед Україною і кожним її громадянином.

На конференції-семінарі розглядались як теоретичні так і практичні питання, пов’язані з впровадженням Української Хартії вільної людини в освітній процес.

В ході пленарного засідання виступили: Ганна Зварич, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, яка наголосила на важливості моральних засад сучасного українця, прописаних у Хартії, які   мають стати змістом життя кожної людини,  і найперше педагога; Володимир Мисик, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи інституту, кандидат історичних наук, здійснив глибокий аналіз впровадження в освітній простір Концепцій громадянської освіти, Нової української школи крізь призму  Української Хартії вільної людини; Ігор Ковалик, голова ГО «Гуртом» та Дмитро Вакуленко, завідувач кафедри інформатики ТДМУ ім. І.Горбачевського,  доктор біологічних наук, доцент, голова ради ГО «Центр Гармонія» висвітлили питання співпраці закладів освіти з громадськими організаціями, які є співучасниками обласної програми; Іван Букавин, завідувач, методист відділу методики навчальних  предметів та професійного розвитку педагогів інституту розкрив своє бачення формування громадянської компетентності школярів на уроках суспільствознавчих дисциплін в контексті Української Хартії вільної людини. Цікавою була доповідь  о. Володимира Демчука про спорідненість цінностей, окреслених в Хартії, та християнських цінностей. Популяризацію Української Хартії вільної людини засобами проектної діяльності презентувала завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти інституту Світозара Хома.  Напрями методичної роботи з педагогами в плані їх підготовки до застосування Хартії у навчально-виховному процесі та першочергові завдання закладів освіти з популяризації її ідей  представила методист  центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти інституту Ольга Тимчишин.

З цікавим досвідом  роботи популяризації та застосуванні Української Хартії вільної людини в навчально-виховній діяльності закладів освіти м. Тернополя поділилися Андрій Вівчар, методист Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, Анатолій Крижанівський, директор Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка, Марія Ростоцька, учитель Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 з поглибленим  вивченням іноземних мов. Підсумком конференції-семінару стали її рекомендації.