Обласний семінар методистів ОТГ, РМК (ТКМЦ) з математики

 «Роль задач у формуванні навчально-математичної діяльності та розвитку математичних здібностей учнів: з досвіду роботи Бучацького РМК»

16 листопада 2017 року в Тернопільському ОКІППО відбувся семінар, метою якого було розкрити зміст задачного підходу до формування навчально-математичної діяльності та розвитку математичних здібностей учнів, формуванням ключових компетентностей з математики в системі сучасних технологій навчання; привернути увагу до актуальності даної проблеми на прикладах творчих напрацювань та здобутків учителів математики Бучацького району.

У теоретичній частині розглянуто питання  «Роль задач у формуванні навчально-математичної діяльності та розвитку математичних здібностей учнів», з яким ознайомила присутніх методист інституту І.М.Пришляк. Вона розглянула функції задач,  класифікувала та охарактеризувала основні типи задач, методи та способи їх розв’язування, а також окреслила зони найближчого математичного розвитку школярів.

Питання «Розв’язування практичних задач з математики як засіб реалізації наскрізних ліній ключових компетентностей» розкрила Іванюк Т.Г., методист ТОКІППО. На прикладах практичних задач було показано як формується кожна із чотирьох наскрізних ліній: екологічна безпека й сталий розвиток, громадянська відповідальність, здоров’я і безпека, підприємливість і фінансова грамотність.

Про інноваційні методи організації методичної роботи з учителями математики розповів завідувач Бучацького РКМК Чайківський І.В.

Творчі учителі математики Бучацького району провели майстер-класи для учасників семінару з проблем:

  • Застосування знань з природничих наук та технологій на уроках розв’язування задач (Андрейців Г.М., вчитель математики Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2).
  • Використання сучасних ІТ технології в процесі розв’язування задач

(Гейна Н.С., Демидюк Ю.В., вчителі математики і інформатики Трибухівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

  • Розвиток підприємливості та навчання фінансової грамотності при вивченні математики (Петручик Н.В., вчитель математики та інформатики Золотопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст.).
  • Формування практичної компетентності у процесі вивчення математики в класах філологічного профілю (Кафтан Г.С., вчитель математики та інформатики Бучацької гімназії ім. В.М. Гнатюка).
  • Проблеми екології та безпеки людини на уроках розв’язування задач. (Леськів-Височанська Н.Н., вчитель математики Бучацького ліцею).
  • Використання історичного матеріалу в процесі викладання математики. (Прокіпчук С.І., вчитель математики Сороцької ЗОШ І-ІІ ст.)

В процесі роботи семінару відбувався обмін думками із даної проблеми, узагальнено чимало цікавих ідей, визначено ефективні шляхи вдосконалення системи методичної роботи з учителями математики.

Пришляк І.М.