Цивільний захист, протипожежна і техногенна безпека. Навчаються освітяни

 На виконання вимог листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.06.2017 № 06/2004-08

«Про впорядкування  навчання працівників освітньої галузі області з питань цивільного захисту» управління освіти і науки облдержадміністрації та обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти на навчально-матеріальній базі навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області проведено інструктивно-методичне заняття  та тему «Планування навчання керівного складу та фахівців освітньої галузі області, діяльність яких пов’язана з організацією і проведенням заходів з питань цивільного захисту, техногенної безпеки та протипожежного захисту».

До організації та проведення заняття долучились працівники управління ЦЗ населення Тернопільської ОДА, управління ДСНС України в Тернопільській області, пожежно-рятувальної служби області та навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області.

Звернено увагу присутніх на типові проблеми щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та протипожежної безпеки на об’єктах освіти. Наведено приклади резонансних пожеж,  які трапилися в області і на території України. Зокрема слухачі отримали кваліфіковані роз’яснення  щодо пожежі  у вересні 2017 року в муніципальному дитячому оздоровчому таборі «Вікторія», що  в м. Одесі. Наголошено на спільній відповідальності освітян і рятувальників.

Доведено вимоги розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 року № 643-р щодо проведення позапланових перевірок стану техногенної та протипожежної безпеки  в закладах освіти, зокрема в інтернатних закладах.  На середину листопада приблизно 50% закладів освіти з 1297 перевірено. Наголошено на найбільш поширених порушеннях та складанні позовних заяв до адміністративного суду про припинення експлуатації окремих навчальних закладів.

Зосереджено увагу на вирішенні питань,пов’язаних з встановленням автоматизованих систем попередження пожеж, приведення в порядок шляхів евакуації з приміщень освіти, наявності і підтримання  в належному стані первинних засобів пожежогасіння, пожежних кранів і гідрантів, пожежних водоймищ. Проведено практичне заняття на території центру з гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Окремо було наголошено на питаннях навчання освітян з цивільного захисту, пожежної безпеки в НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області та на об’єктах освіти, зокрема під час проведення Днів цивільного захисту, Тижнів безпеки дитини.

Розглянуто питання  нормативно-правового забезпечення, що регламентує побудову системи ЦЗ в навчальному закладі,  питання  щодо оформлення документації з цивільного захисту у навчальному закладі, пожежної безпеки та організації і проведення навчання учасників навчально-виховного процесу з цих питань.

Наголошено на необхідності керуватися вимогами Постанови Кабінету міністрів України від 23.10.2013  № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту», наказом МОН України від 21.11. 2016 № 1400 «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту».

Підбиваючи підсумки інструктивно-методичного заняття,  організатори наголошували на важливості порушених питань;  висловили переконання,  що лише спільними зусиллями рятувальників та освітян  можливо створити необхідні умови для безпечного функціонування навчальних закладів.

  
  
                

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти