Обласний науково-практичний семінар «Інноваційний освітній проект для початкової школи «На крилах успіху»

24.11. 2017 року у Кременецькому НВК «Гімназія – ЗОШ І ст.» був проведений обласний науково-практичний семінар «Інноваційний освітній проект для початкової школи «На крилах успіху» під патронатом Інституту педагогіки НАПН України та Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Семінар проводився для керівників методичних об’єднань РМК,ММК(ТКМЦ),ОТГ, учителів початкових класів.

Мета науково-практичного семінару полягала в ознайомленні з освітнім проектом для початкової школи «На крилах успіху» в контексті дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня “Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти” на 2016-2020 роки. Розвиток професійної компетентності вчителів щодо ефективної реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти.

У науково – практичному семінарі взяли участь: Топузов Олег Михайлович, віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член- кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, Цимбалару Анжеліка Дмитрівна, головний науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, Шаповалов Олександр Олександрович, координатор соціальних проектів громадської організації «Грані інтелекту» (телеміст).

Петровський Олександр Миколайович, директор ТОКІППО, доцент, кандидат історичних наук, Вітенко Ігор Михайлович, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат географічних наук, Коненко Лариса Богданівна, методист, в.о.завідувача дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ТОКІППО.

Досвідом роботи поділилися учителі Кременецького НВК «Гімназія – ЗОШ І ст»: Подворна Людмила Іванівна, класовод 1-Б класу, який навчається за освітньою програмою даного проекту та учитель англійської мови Дворжак – Зволінська Ірина Олександрівна. Вчителі наголосили на тому, що дана освітня програма для початкової школи реалізовує основні завдання Концепції нової української школи та Закону України «Про освіту». Відзначили її переваги, це -інтеграція предметів та їх практична спрямованість, що дає цілісність сприймання і пізнання навколишньої дійсності. Такий підхід запобігає дублюванню змісту різних навчальних предметів, підвищує інтерес учнів. Особливо цікавою є програма з інтегрованого навчального предмета «Всесвіт», який об’єднує зміст навчальних предметів, які вивчались досі ,– «Природознавство», «Основи здоров’я» і «Я у світі». Водночас в експериментальних програмах передбачені дослідження, практичні роботи, екскурсії, зустрічі, навчальні проекти тощо. На допомогу вчителям, які працюють за експериментальною освітньою програмою, створено і активно функціонує освітній портал із методичними та дидактичними матеріалами, українськими енциклопедіями, мультимедійними підручниками та інтерактивними онлайн- ресурсами.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти