Школа професійної майстерності для новопризначених методистів

В Україні відбувається процес децентралізації влади. Ця реформа має визначальний вплив на політичну, адміністративну, фінансову, освітню сфери, адже передбачає передачу більших повноважень, ресурсів на рівень територіальних громад.

З огляду на ці актуальні завдання, які ставить перед нами життя, Центр моніторингу проводить навчання новопризначених методистів, відповідальних за моніторинг якості освіти у районах, містах та ОТГ, у «Школі професійної майстерності».

30 листопада відбулося І заняття “Школи професійної майстерності” для новопризначених методистів, відповідальних за моніторинг якості освіти та зовнішнє незалежне оцінювання.

Метою функціонування Школи професійної майстерності є теоретико-практична підготовка слухачів до організації та проведення моніторингових досліджень системи загальної середньої освіти та зовнішнього незалежного оцінювання на рівні району, міста, ОТГ.

“Модернізація освіти в Україні потребує отримання об’єктивної інформації щодо якості освіти, стану системи освіти, а також прогнозування її розвитку. А це можливо завдяки моніторингу якості освіти, який є шляхом до прискорення освітньої реформи,” – про це розповів в.о. завідувача кафедри менеджменту і методології освіти Роман Степанович Брик. Він відповів на запитання, які хвилюють методистів відділів освіти ОТГ, посилаючись на чинне законодавство та діючі нормативні документи.

Порівняльну характеристику сутності понять “моніторинг”, “контроль”, “дослідження” здійснила в.о. завідувача центру моніторингу якості освіти, ЗНО та інформаційно-аналітичної, видавничої діяльності Людмила Зеновіївна Онищук.

Про “Становлення системи моніторингу освітньої галузі в Україні: проблеми та перспективи” розповіла Олійник О. Й., методист центру моніторингу якості освіти, ЗНО та інформаційно-аналітичної, видавничої діяльності.

У проекті Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки виокремлено один із ключових напрямків освітньої політики в Україні, що полягає в здійсненні національного моніторингу системи освіти та удосконаленні процедур і технологій зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти як передумови забезпечення рівного доступу до навчання у вищій школі.

Про становлення та розвиток зовнішнього незалежного оцінювання в області та Україні розповів заступник директора інституту з моніторингу якості освіти та ЗНО Юрій Чеславович Шайнюк. Він також ознайомив присутніх новопризначених методистів, відповідальних за моніторинг якості освіти та зовнішнє незалежне оцінювання з новими, актуальними документами щодо зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти