Обласний семінар для методистів РМК (ОТГ), які відповідають за викладання курсу « Основи християнської етики»

           29 листопада 2017 року в актовій залі ТОКІППО відбувся обласний семінар для методистів РМК (ОТГ) на тему: «Використання регіональних традицій при викладанні курсу «Основи християнської етики».

Привітала присутніх завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, методист інституту Хома  Світозара Олегівна, а також акцентувала увагу на інноваційних компонентах структури патріотичного виховання.

Інноваційні форми та методи роботи при вивченні регіональних традицій на уроках ОХЕ представила  Городецька Оксана Володимирівна, викладач кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук. Зокрема, детальніше зупинилася на впроваджені дискусійних методів навчання та інтерактивних формах роботи. У ході практичної частини, яку провела Мудрик Л.Є., методист інституту, було продемонстровано спосіб використання методу «Сторітелінг». Для цього учасники семінару об’єдналися у робочі групи для вдосконалення вміння використання даного методу. Усі присутні методисти взяли участь у тематичному квізі (квесті) «Чи знаєш ти традиції українського народу?».

В рамках семінару учасники ознайомилися з досвідом роботи Підгаєцького РМК. Завідувач Підгаєцького РМК Підгаєцької райдержадміністрації Кедич Ірина Федорівна виступила із питанням «Методологічні аспекти викладання курсу морально-духовного спрямування «Основи християнської етики» в закладах освіти району». Цікаву  віртуальну екскурсію до народознавчої кімнати-музею «Світлиця духовності» Мирнянської ЗОШ I-II  ступенів провела методист РМК, яка відповідає за викладання курсу «Основи християнської етики» Манюк Оксана Петрівна.

Досвідом роботи поділилися учителі ОХЕ Підгаєцького краю Скриник Л.М. та Добрянська Н.В. У своїх виступах вони наголосили на необхідності формування духовних цінностей школярів через збереження та популяризацію народних та християнських традицій. Також продемонстрували актуальні форми і методи використання традицій та звичаїв відзначення свят різдвяного циклу на уроках ОХЕ. Роль позакласної та гурткової роботи у процесі вивчення та поширення традицій села презентувала учасниця учнівського проекту «Духовні скарби нашого села», учениця 11 класу Голгочанської ЗОШ I-III ступенів Салабун Ірина. Не менш цікавим був виступ адміністратора церкви Всіх святих українського народу м. Підгайці о. Миколи Мидляка на тему «Традиції, забобони чи народна побожність через призму вчення Церкви та Св. Письма».

Завершився семінар виробленням та прийняттям рекомендацій.

 


Учасники обласного фестивалю-конкурсу «Молитва за Україну» (стежте за оновленнями щодня): Номінація: «Духовна пісня»
Віртуальні методичні кабінети
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти