Обласний семінар-практикум для методистів з географії “Формування ключових компетентностей при вивченні географії: з досвіду роботи Зборівського РМК”

7 грудня  2017 р., відповідно плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти, відбувся семінар-практикум для методистів географії районних/міських методичних кабінетів та ОТГ  з питань «Формування ключових компетентностей при вивченні географії: з досвіду роботи Зборівського РМК».

Захід пройшов на базі сучасного освітньо-культурного закладу Тернопільської обласної молодіжної бібліотеки.

Виступила з вітальним словом та розповіла про досягнення освіти Зборівщини в умовах реалізації Концепції Нової української школи начальник відділу освіти Зборівської РДА М. М. Назарчук.

Про особливості науково-методичного супроводу освітнього процесу з географії зазначив у своєму виступі завідувач комунальної установи «Зборівський районний методичний кабінет» Зборівської районної ради І. Б. Колос.

Заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, кандидат географічних наук І. М. Вітенко у своєму виступі звернув особливу увагу на основні аспекти використання компететентнісного підходу в роботі вчителів географії в умовах змін сучасної української школи.

У наступному виступі розглядалися прикладні аспекти формування навчальної та розвиток громадянської компетенцій учнів через проведення краєзнавчої роботи. «Ми ставимо собі за мету – навчити дітей, уміти пояснити кожний факт чи явище у місцевому житті», ‑ відмітив вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів села Мильного М. О. Горішний.

Про використання краєзнавчих можливостей рідного краю в роботі з обдарованими учнями зауважив учитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Олієв С. Б. Романишин. Адже завдяки вивченню і використанню місцевого краєзнавчого матеріалу учні мають змогу вийти за межі підручника, відчути та осмислити процеси, безпосередньо «доторкнутися» до природи, історії.

Про участь учнів в геолого-географічних змаганнях та в краєзнавчо-пошуковій роботі, як засобу мотивації до навчання і зв’язку теоретичних знань з географії з практикою продемонстрував у формі відеоматеріалів учитель географії СЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов смт. Залізці Г. Є. Макар.

Особливу увагу привернув учитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Млинівців Н. І. Оленин, демонструючи практично можливості інноваційного засобу навчання інтерактивної дошки та зазначаючи у виступі про її роль у формування предметних компетентностей на уроках географії.

На прикладних аспектах застосування теорії Гарднера у навчанні географії зупинилася методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Л. Я. Криховець-Хом’як.

Завершив семінар-практикум кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії ТНТУ імені Івана Пулюя О. М. Герман, темою «Метафоричне мислення людини в естетичному просторі географії».

Обговоривши виступи, учасники семінару-практикуму напрацювали конструктивні практичні рекомендації щодо переорієнтації процесу навчання школярів на компетентнісну освіту.

Зокрема, виступаючими було зазначено: «Форми залучення наших школярів до краєзнавчої роботи різні. Різними за обсягом, оформленням, рівнем досліджень є і їхні роботи. Але вони – перша спроба дитячого розуму й душі. Перша спроба пізнати нашу природу, історію, звичаї і обряди. Це спроба впливати на формування у молодого покоління самостійного і свідомого вибору власної перспективи. Час покаже, чи стануть професійними географами, істориками чи археологами наші вихованці. Однак у тому, що вони будуть духовно і культурно розвинутими особистостями – сумнівів немає».

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти