Засідання проблемної групи для практичних психологів ПТНЗ на тему «Психологічні особливості формування самооцінки у підлітковому віці»

14 грудня 2017 р. відбулося засідання проблемної групи для практичних психологів ПТНЗ на тему «Психологічні особливості формування самооцінки у підлітковому віці» організоване та проведене методистом НМЦПССР Демидась С. Р.

Метою роботи проблемної групи було окреслити механізми проявів та фактори, які впливають на самооцінку підлітків; основні шляхи допомоги, що конструктивно впливають на самовизначення та «Я-концепцію» особистості; виокремити чинники, що впливають на певний рівень самооцінки особистості; розробити та запропонувати алгоритм роботи практичного психолога з підлітками, у яких переважають деструктивні тенденції до самоствердження.

Зокрема, Демидась С. Р., висвітлила питання самооцінки у структурі цілісної особистості і її значення у взаєминах з оточуючими, вплив на ефективність діяльності людини і дальший розвиток. А також ознайомила учасників з правилами формування об’єктивної самооцінки.

Жизномірська О. Я., доцент , кафедри  педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидат психологічних наук зосередила увагу на питаннях самоакцептації та моральній самооцінці особистості підліткового віку. Було поставлено також акцент на позитивних установках власного «Я» підлітків; прийняття ними своєї зовнішності; свого характеру; позитивного та відповідального ставлення до доручених справ та соціалізації поведінки особистості в період її дорослішання.

Про види самооцінки та її вплив на особистість підлітка розказала Забитівська Т. Я., практичний психолог ТВПУ-4 сфери послуг та туризму, а також запропонувала алгоритм роботи практичного психолога з підлітками , у яких переважають деструктивні тенденції до самоствердження.

Практичний психолог Теребовлянського вищого училища культури Данилюк О. О., зосередила увагу колег на зв’язок рівня самооцінки та проявів агресивності у підлітковому віці, а також запропонувала низку вправ на визначення сомооцінки, які використовує в роботі з підлітками ( «Образ «Я» та моя самооцінка»).

Вовна А. М., практичний психолог Качанівської ЗОШ I-IIIст., Підволочиського району поділився з учасниками засідання ефективними формами роботи, які використовує у своїй професійній діяльності з учнями підлікового віку.

У практичній частині було проведене заняття для практичних психологів, зокрема, використання різноманітних психологічних технік, що спрямовані на формування самооцінки та позитивної «Я» – концепції підлітка. Провели заняття Вовна А. М. та Демидась С. Р.

Під час засідання психологи активно, енергійно та творчо працювали обмінювалися досвідом, своїми думками та поглядами щодо зазначеної теми.

За підсумками роботи розроблено відповідні рекомендації:

  1. Створення учасниками освітнього процесу середовища сприятливого для психічного і особистісного розвитку підлітка.
  2. Забезпечення сприятливої психологічної атмосфери для успішного саморозкриття та самореалізації підлітка.
  3. Психологічна просвіта батьків і педагогів про актуальні проблеми підліткового віку і допомогу яку вони можуть надати.
  4. Надання консультацій, рекомендацій вчителям, класним керівникам, майстрам в/н, щодо позитивного діалогу з учнями підліткового віку.

5 Здійснення діагностичної та корекційної роботи з учнями, які мають труднощі в навчанні, спілкуванні з однолітками та дорослими.

  1. Організовувати засідання проблемних груп, практикумів, тренінгів, психолого-педагогічні семінарів,батьківських лекторіїв спрямованих на вирішення проблем підліткового віку, вибудовування взаємин із учнями на основі прийняття нових моделей поведінки та ціннісних ставлень.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти