Створення шкільних клубів соціального підприємництва в опорних навчальних закладах як інноваційна технологія щодо профорієнтації учнівської молоді

20 грудня 2017 року у ТОКІППО проведено семінар-практикум на тему «Профорієнтація учнівської молоді: створення шкільних клубів соціального підприємництва в опорних навчальних закладах». Захід організовано з метою підвищення управлінської компетентності заступників директорів з виховної роботи опорних шкіл області щодо організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

У теоретичному модулі семінару-практикуму Куриш О.С., методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб акцентувала увагу на проблемі інтеграції сучасної школи в життя місцевої громади. Сучасна школа, беручи на себе ініціативу і працюючи разом з громадою, створює середовище, у якому розкриваються різноманітні таланти, будується краще розуміння всіх учасників. У такій атмосфері молоді люди вчаться у старших і разом зі старшими набувають професійно орієнтованих компетентностей.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Криховець-Хомяк Л.Я. у своєму виступі зазначила, що підприємливість як компетентність стосується всіх сфер життєдіяльності, дає громадянам можливість піклуватися про власний розвиток, робити активний внесок у розвиток суспільства, виходити на ринок праці як найманий працівник, а також започатковувати власну справу. Тому ідея створення шкільних клубів соціального підприємництва є актуальною і цікавою.

У практичній частині заходу заступники директорів з виховної роботи опорних шкіл області грали гру «Вузли співпраці», у якій, «вживаючись»  у ролі «дітей», «вчителів», «батьків», «членів громади», вчилися ставити вимоги один до одного та шукати консенсус.

Створення шкільних клубів соціального підприємництва як напряму профорієнтаційної роботи із шкільною молоддю, їх батьками, педагогами та представниками громади, вимагає кропіткої та системної підготовки ініціативних педагогів опорних шкіл. Перший крок зроблено.

Успіху всім нам у новому починанні!

Куриш О.С. методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб ТОКІППО.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти