Українська Хартія вільної людини на часі

27 грудня 2017 року в актовій залі інституту  відбувся просвітницький інтерактивний захід  на тему: «Впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес», на який були запрошені науково-педагогічні працівники та методисти  інституту, представники громадської  організації  «Гуртом!».

З вітальним словом до учасників звернувся директор інституту, кандидат історичних наук, доцент Олександр Петровський, підкресливши  важливість прийняття обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки, та її науково-методичний  супровід.

    Впродовж заходу розглядались як теоретичні так і практичні питання пов’язані з впровадженням Української Хартії вільної людини в освітній процес.

Заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи інституту, кандидат історичних наук  Володимир Мисик зробив акцент на важливості цінностей, які прописані у Хартії і що вони  мають стати змістом життя кожної людини, а найперше педагога, здійснив аналіз впровадження в освітній простір Концепцій громадянської освіти, Нової української школи крізь призму  Української Хартії вільної людини. Голова ГО «Гуртом» Ігор Ковалик  та завідувач кафедри інформатики ТДМУ ім. І.Горбачевського, доктор біологічних наук, доцент, заступник голови ГО «Гуртом» Дмитро Вакуленко у своїх виступах висвітлили питання  застосування УХВЛ як системи формування духовних та моральних цінностей сучасної молоді та методичне забезпечення популяризації ідей УХВЛ. Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Ольга Тимчишин презентувала перші кроки реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки інститутом. Цікавим думками щодо популяризації  УХВЛ поділився доктор педагогічних наук, професор Володимир Вихрущ.

Подальша робота з учасниками заходу продовжувалася в локаціях. Інтерактивні вправи  щодо застосування Української Хартії вільної людини на уроках та в позаурочний час демонстрували методисти інституту Світозара Хома, Іван Букавин, Яніна Мерещак, Марія Голуб. І.Я. Кожен учасник мав змогу активно працювати і висловлювати свою позицію в ході проведення інтерактивних вправ.

Родзинкою заходу була церемонія передачі всім учасникам Вифлеємського Вогню Миру тернопільськими пластунами. У їхньому виконанні прозвучала традиційна пісня «Різдвяне диво».

Всім учасникам були вручені сертифікати учасника просвітницького інтерактивного заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти