Інновації з доведеною результативністю

Такий лейтмотив дводенного науково-методичного семінару «Проектне управління освітнім процесом» за участю Валерія Киричука, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології управління ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, провідного наукового співробітника Інституту обдарованої дитини НАПН України.

Перший день семінару 23 січня проходив на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти і його учасниками були науково-педагогічні працівники інституту та директори опорних навчальних закладів області.

Відкриваючи семінар директор інституту, кандидат історичних наук, доцент Олександр Петровський підкреслив важливість наскрізного застосування інноваційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти. Їх запровадження має перейти від одноразових заходів у системний процес, що суттєво розширить можливості педагога, оптимізує управлінські процеси.

Наукове та соціальне значення впровадження комп’ютерної програми «Універсал-онлайн», що розроблена на основі інноваційних психолого-педагогічних та інформаційних технологій, обгрунтував її автор Валерій Киричук. Вказана система, спрямована на всебічний розвиток особистості дитини, є поєднанням найновіших знань в областях педагогіки, психології, медицини, обробки даних та організації праці. Особливий інтерес в учасників семінару викликало те, що система передбачає необхідність періодичної комплексної медико-психолого-педагогічної діагностики учнів для виявлення об’єктивних освітніх потреб кожного, проведення факторного аналізу цих потреб та визначення індивідуальних задач особистісного розвитку на освітній цикл, застосування проектного методу організації праці педагогів для створення індивідуалізованого особистісно-розвивального освітнього змісту.

Програмою семінару передбачалось відвідування Зборівської державної української гімназії імені Романа Завадовича 24 січня. За дев’ять років впровадження авторської системи В. Киричука «Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу» учні мають можливість реалізувати себе у навчально-виховних, соціальних проектах різного рівня. Моніторинг результатів методичної роботи у гімназії показує, що педагоги досягають високих показників професійного зростання і професійних успіхів. Про ефективність впровадження програми «Універсал» доповіла директор гімназії Ярослава Ковбасюк. «Дуже часто, коли ми говоримо про обдарованість учня, маємо на увазі лише академічні знання і водночас забуваємо про емоційний інтелект», – наголосила директорка. Завдяки цій програмі планування роботи навчального закладу здійснюється з урахуванням всестороннього розвитку кожного учня з урахуванням його потенційних можливостей. У роботі другого дня семінару взяли участь заступник міського голови м. Зборова Ярослав Гаранджук, начальник відлілу освіти Зборівської РДА Марія Назарчук та зав. РМК Ігор Колос.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти