До рідного слова торкаюсь душею

Мова – це одне з багатьох чудес світу; це цінне надбання нашого буття, це скарбниця важливих знань, що визначає нашу ментальність. У ній сконцентровано всі бажання, надії та сподівання мільйонів людей, що формують єдиний народ.

Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.

17 лютого 2018 року відбувся підсумковий етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у приміщенні Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка. Конкурс відбувається з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традиції українського народу. У даному етапі конкурсу взяли участь 40 конкурсантів, з них: 28 учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та 12 студентів вищих навчальних закладів.

Творчому змаганню  підсумкового етапу конкурсу передувало урочисте відкриття та нагородження переможців ІІІ етапу, які стали учасниками підсумкового етапу конкурсу. Їм було вручено дипломи управління освіти і науки облдержадміністрації та Ліги українських меценатів, подарунки (від Ліги українських меценатів – бібліотечки, від управління освіти і науки облдержадміністрації – навушники Panasonic).

На урочистостях були присутні представник Ліги українських меценатів Любов Струганець, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ольга Хома, начальник  управління освіти і науки  Тернопільської ОДА, голова оргкомітету конкурсу, Олександр Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Ольга Когут, заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. На заході звучало відео привітання для учасників підсумкового етапу від виконавчого директора Ліги українських меценатів Михайла Слабошпицького. Ритуал  нагородження завершився літературно-музичною композицією.

Людині визначено Богом місце народження, країна, небо; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй, поміняє, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, твоя мова, твій народ, твоя земля, завжди будуть з тобою. Як заклик прозвучали слова плекати сад української мови, шанувати мову наших предків, щоб стала вона мовою майбуття, запорукою процвітання української нації.