Всеукраїнський семінар з питань запобігання торгівлі людьми

З метою реалізації плану заходів з виконання Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, затвердженої  постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. №111, відповідно до наказу від 08.04.2016р. №405, Міністерство освіти і науки  України спільно із Українським фондом «Благополуччя дітей» за підтримки Представництва в Україні Міжнародної організації міграції (МОМ) проводили 21 та 22 лютого 2018р. у м. Києві Всеукраїнський семінар з питань запобігання торгівлі людьми.

Учасниками семінару були: заступники директорів департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, проректори Інститутів післядипломної педагогічної освіти та Київського університету ім.. Б. Грінченка, а також учасники проекту з впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Відкрив семінар Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України. Павло Кузьмович зазначив, що українські учні та студенти мають більше знати про проблему торгівлі людьми та інші соціальні небезпеки, щоб розуміти, як їх уникати та як діяти за потреби. Тож МОН закладає відповідну інформацію у нові стандарти освіти. «За період незалежності понад 230 тис українців постраждали від торгівлі людьми, за цим показником ми займаємо одне з перших місць в Європі. Тому для нас важливо комплексно і широко інформувати учнів та студентів про цю проблему, а також про інші питання безпеки життя, рівності, протидії булінгу. Піклування про себе та своє здоров’я – невід’ємна частина компетентностей, які закладаються у освітні стандарти. Так само це мають розуміти викладачі в інститутах післядипломної освіти, адже вони працюють з вчителями на місцях. Завдяки ним педагоги отримують інформацію про такі компетентності, як особиста гідність, безпека життя і громадянська позиція» – пояснив Павло Хобзей.

Спікери семінару розповіли про основні види та форми торгівлі людьми, а також дали рекомендації для попередження ризикових ситуацій. Семінар тривав  протягом двох днів. У перший день учасники обговорили загальні питання щодо громадянської освіти, проблему торгівлі людьми та особистісної безпеки. Другий день всеукраїнського семінару з питань попередження торгівлі людьми був присвячений розробці концепції програми виховної роботи “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” для 1-6 класів.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти