Засідання Школи професійного зростання на тему «Організація роботи практичного психолога з батьками учнів: цілі та завдання конструктивного діалогу»

28 лютого 2018 р. у приміщенні Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти відбулося засідання Школи професійного зростання (далі ШПЗ) практичного психолога ПТНЗ , організоване і проведене методистом НМЦПССР Демидась С. Р. та Жизномірською О. Я., доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидатом психологічних наук, ТОКІППО, на тему «Організація роботи практичного психолога з батьками учнів: цілі та завдання конструктивного діалогу».

Метою роботи засідання ШПЗ було розглянути та проаналізувати структуру системи роботи практичного психолога з батьками вихованців професійно-технічних навчальних закладів; окреслити методи та форми співпраці з батьківським колективом; обґрунтувати теоретичні засади виховних стимулів  батьків та конструктивного спілкування зі своїми дітьми; ціннісно-світоглядний аспект вчинкової діяльності учнів та їх батьків; формувати комунікативні компетенції практичного психолога до позитивного діалогу з батьками враховуючи їх багатогранність світоглядних позицій.

            З вітальним словом перед учасниками виступили Гордійчук Л. Л., директор НМЦ ПТО, Демидась С, Р. методист НМЦПССР та Осадчук Л. В., методист НМЦ ПТО.

Зокрема, були висвітлені такі питання: Система роботи практичного психолога з батьками: методи і форми співпраці, співучасті – Демидась С. Р.

Жизномірська О. Я., зосередила увагу на психолого-педагогічних аспектах міжособистісного діалогу психолога із неблагополучними сім’ями.

Про підвищення психолого-педагогічного рівня культури батьків та їх особистісних компетенцій розказала Коротюк З. М.

Людкевич О.М., практичний психолог ДНЗ «Почаєвське ВПУ» Кременецького району розкрила особливості психологічних аспектів між сімейних взаємин та ціннісних орієнтирів виховного простору в сім’ї.

На здійсненні психолого-педагогічної підтримки та корекції дитячо-батьківських взаємин, зробила акцент Осадчук Л. В., а також проаналізувала «важкі ситуації» для підростаючої особистості.

Виступи учасників були змістовними та цікавими.

У практичній частині було проведене заняття для практичних психологів, зокрема, використання різноманітних психологічних технік, що спрямовані на роботу з батьками учнів. Провели заняття Жизномірська О.Я. та Демидась С. Р.

Під час засідання психологи активно, енергійно та творчо працювали обмінювалися досвідом, своїми думками та поглядами щодо зазначеної теми.

За підсумками роботи розроблено відповідні рекомендації:

  1. 1. Дитина, батьки та вчителі не мають бути «ізольовані» один від одного, щоб між ними не було навчально-виховної «прірви». Так, над виникаючими проблемами вони повинні працювати спільно та водночас аналізувати різні варіанти вирішення проблем, труднощів.
  2. Головне завдання психолога полягає не в тому, щоб розв’язувати проблеми за батьків, а в тому, щоб об’єднувати їх зусилля для різнопланового вирішення; вміти створювати вільне та комфортне середовище однодумців дорослих з метою формування психологічної їх культури; виховання підростаючої особистості з інноваційним та стратегічним мислення й демократичного світобачення.
  3. Конструктивна діяльність психолога з батьками різномодального світосприйняття спрямовує нас до інформаційно-просвітницької роботи із застосуванням активних методів та психотехнік на тренінгах у співпраці з батьківською спільнотою.
  4. Надавати психологічні консультації, рекомендації викладачам, вихователям, класним керівникам щодо емоційного та позитивного діалогу з батьками учнів різного віку.
  5. Організовувати засідання круглих столів, проблемних груп, тренінгів, практикумів, батьківських лекторіїв, спрямованих на вирішення окреслених проблем та розширення їх досвіду; вибудовування внутрішньосімейних взаємин із дітьми на основі прийняття нових моделей поведінки та ціннісних ставлень; формування особистісних прагнень до підвищення психологічної культури батьків та їх усвідомленого бажання до самоосвіти.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти