У царині мислення та математики

Одним із пріоритетних завдань сучасної шкільної освіти вважають виховання цінних якостей мислення особистості. Мислення – це основний людський ресурс. Здібність до правильного мислення необхідна нам на кожному кроці, незалежно від професії, від діяльності, інтересів чи потреб.  Тож виховання культури мислення школярів у процесі навчання математики залишається актуальною проблемою, що потребує перегляду й осучаснення відповідно до першочергових освітніх завдань.

Своє бачення на вирішення цієї проблеми продемонстрували науковці та методисти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Завідувач кафедри педагогіки і психології та інклюзивної світи Кавецький Віктор Євгенович та методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Іванюк Тетяна Георгіївна запросили учителів математики області до участі у психолого-педагогічному тренінгу «Нові концепції навчання. Інноваційні методи розвитку мислення школярів при вивченні математики», який відбувся 19-20 березня в ТОКІППО. До слова, тренінг такої тематики проведено в нашому закладі вдруге. Мета методичного заходу полягала у наданні освітніх послуг, які сприятимуть формуванню покоління людей, здатних мислити по-новому, забезпечать виховання в учнів важливих якостей мислення засобами розв”язування задач, формування понять та доведення теорем на засадах інтеграції математики, логіки та психології.

Упродовж двох інтенсивних робочих днів, які пройшли в доброзичливій атмосфері щирих та дружніх взаємовідносин,  педагоги збагатились не лише цікавим та змістовним фаховим матеріалом, отримали відповіді на численні запитання, які виникали у ході занять, але й змінили бачення до викладання математики  у сучасній школі.

Активна участь педагогів в різноманітних вправах, які пропонували та проводили організатори тренінгу, сприяла опануванню освітянами сучасними методами та прийомами навчання математики із врахуванням розвитку культури мислення та психологічних особливостей, інтересів та потреб сучасних учнів. У ході проведення тренінгу, під час виконання завдань учителі обмінювались власними цікавими ідеями розв’язування конкретних педагогічних ситуацій та навчальних проблем.

Сподіваємось, що отримані знання та навики з психології та методики викладання математики сприятимуть професійному розвитку учителів відповідно до інноваційних вимог сучасної системи освіти.

Твердження про те, що якість нашого майбутнього повністю залежить від якості нашого теперішнього мислення, справедливе для всіх рівнів – від окремо взятої особистості до глобального рівня. У світі, який швидко змінюється ми розуміємо, що мислення – це навик, який можна та необхідно покращувати, навчаючись, практикуючись, пізнаючи найкращі способи, за допомогою яких це можна робити.                  

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти