Засідання круглого столу на тему «Інноваційні форми взаємодії школи та сім’ї крізь призму впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес»

21 березня 2018 року методистами відділу інноваційної діяльності та обдарованої дитини і центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО було проведено засідання круглого столу для заступників директорів з виховної роботи гімназій, ліцеїв, колегіумів області на тему «Інноваційні форми взаємодії школи та сім’ї крізь призму впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес» .

На захід були запрошені голова ГО «Гуртом!», співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області, Ковалик І.М., та доктор біологічних наук, доцент, завідувач кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голова ради ГО «Центр Гармонія», заступник голови ГО «Гуртом», Вакуленко Д.В.

Ханзель Жанетта Іванівна, в.о. завідувача відділу інноваційної діяльності та обдарованої дитини ТОКІППО, звернулася з вітальним словом до учасників засідання, наголосила на важливості застосування в освітньому процесі системи духовних та моральних цінностей обласної програми Українська Хартія вільної людини для формування майбутнього громадянина-патріота, побажала всім присутнім  плідної та результативної співпраці.

Про сучасні підходи до виховання та розвитку пріоритетних рис національно-патріотичної культури батьків розповіла Рудник Ірина Ігорівна, методист відділу інноваційної діяльності та обдарованої дитини ТОКІППО.

З темою «Важливість вивчення системи цінностей Української Хартії вільної людини в Новій українській школі» виступив Ігор Ковалик, голова ГО «Гуртом!», співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області.

Дмитро Вакуленко, доктор біологічних наук, доцент, завідувач кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голова ради ГО «Центр Гармонія», заступник голови ГО «Гуртом»,. розповів про інноваційні технології та методичне забезпечення реалізації ідей Української Хартії вільної людини.

На основних  засадах Української Хартії вільної людини, що формують духовність та свідомість сучасного школяра зупинилася Борисюк Зоряна Володимирівна, методист відділу інноваційної діяльності та обдарованої дитини ТОКІППО.

Нові акценти в патріотичному вихованні учнів розставили ментори практичної інтерактивної частини заходу, Хома Світозара Олегівна, в.о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, та Голуб Марія Ярославівна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, які провели тренінг «Бути українцем», «Мислити», «Бути лідером». Усі присутні активно брали участь у виконанні творчих завдань: «Україна за хвилину», «Українська національна ідея», «Мої життєві цінності», «Лист до байдужого », «Хто такий лідер», «Великий лідерський секрет». В результаті роботи отримали методичну літературу та сертифікати.

На завершення зустрічі учасники обмінялися думками, підвели підсумки, визначили стратегії реалізації впровадження духовних та моральних цінностей Української Хартії вільної людини в освітній процес.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти