«Впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес» в м. Збараж та Збаразькому районі

26 березня 2018 року в приміщенні Збаразької РДА відбувся захід (з елементами тренінгу) «Громадянська освіта крізь призму впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес», який організували управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної освіти, громадська організація “Гуртом!”.

Метою було привернути увагу педагогів до застосування в закладах освіти системи духовних та моральних цінностей, які пропонує Українська Хартія вільної людини (УХВЛ). У презентації та обговоренні Української Хартії вільної людини взяли участь заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич, в. о. голови Збаразької РДА Юрій Головатюк, заступник голови Збаразької районної ради Юлія Чванкіна, начальник управління освіти, молоді та спорту Збаразької РДА Світлана Демах , методист з виховної роботи та позашкільної освіти Збаразького РМК Марія Славута, представники громадських організацій «Гуртом!» та «Центр Гармонія» Ігор Ковалик та Дмитро Вакуленко, а також заступники директорів шкіл, педагоги-організатори району.

З важливістю навчання і виховання у правді, свободі, любові виступила Ганна Зварич, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА. Ігор Ковалик, голова ГО «Гуртом», співкоординатор реалізації обласної програми в Тернопільській області, розкрив особливості вивчення та застосування УХВЛ як системи формування духовних та моральних цінностей сучасної молоді. Про методичне забезпечення популяризації ідей УХВЛ йшлося у виступі Дмитра Вакуленка, доктора біологічних наук, доцента, завідувача кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голови ради ГО «Центр Гармонія», заступника голови ГО «Гуртом!». Учасники заходу розглянули 10 ключових завдань для українців, серед яких – «Бути вільною людиною», «Бути українцем», «Бути активним громадянином», «Бути господарем», «Бути патріотом», «Бути лідером»… Методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Лілією Мудрик були проведені практичні тренінгові вправи.

Усі учасники отримали матеріали та іменні сертифікати про участь у просвітницькому інтерактивному заході.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти