У Марійському духовному центрі ‘‘Зарваниця’’ відбулась Міжнародна наукова конференція ‘‘Духовно-моральне виховання особистості: реалії та перспективи’’ до 10-ліття утворення колегіуму для дівчат “Знамення”

 Проблема духовно-морального виховання в Україні завжди була в центрі уваги науковців, органів державної влади, громадських і релігійних організацій.
20 квітня 2018 року в Марійському духовному центрі ‘‘Зарваниця’’ с. Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області була проведена Міжнародна наукова конференція ‘‘Духовно-моральне виховання особистості: реалії та перспективи’’.
У заході взяли участь науковці, адміністратори, методисти, педагоги з різних куточків України, священнослужителі, представники Польщі та Словаччини. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит та Архиєпископ Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк). Учасників вітали вихованки колегіуму ‘‘Знамення’’, який святкував своє десятиріччя.
Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк) наголосив на важливості виховання сучасної молоді на духовних цінностях, які у своїй діяльності впроваджує колегіум ‘‘Знамення’’.
Модератором конференції виступила заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ганна Зварич.

З вітальним словом до учасників звернулися представники влади: заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрацію Юрій Юрик, заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, начальник управління освіти і науки ТОДА Ольга Хома, а також виступили обласні депутати та місцеві можновладці.

В ході роботи конференції відбулися пленарне та секційні засідання: ‘‘Історична спадковість та сучасні тенденції розвитку духовності особистості’’, ‘‘Традиції духовно-морального виховання в Україні та за рубежем’’, ‘‘Духовно-моральне виховання особистості у закладах освіти в контексті реформування системи освіти України’’, ‘‘Роль державних інституцій і представницьких органів у духовно-моральному вихованні дітей та учнівської молоді’’…

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили: Олександр Петровський, кандидат історичних наук, доцент, директор ТОКІППО (‘‘Формування духовно-моральних цінностей особистості: геополітичні аспекти’’); Володимир Мисик, кандидат історичних наук, депутат Тернопільської обласної ради, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО (‘‘Морально-духовні цінності крізь призму впровадження обласної програми Української Хартії вільної людини’’). Доповідь на тему ‘‘ Екологічні аспекти формування духовно-моральної культури педагога’’ підготував Ігор Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.
На секційних засіданнях виступили: Володимир Андрушко, доцент, доктор філософії, заступник голови правління регіонального благодійного фонду ‘‘Християнське милосердя’’, член лікарської комісії НТШ (‘‘ Сучасні тенденції духовно-морального виховання молоді’’); Оксана Сенчук, секретар Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України (‘‘Освіта і духовний розвиток особистості’’); Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО (‘‘Формування життєвих компетентностей особистості через духовно-моральне виховання’’); Любов Білінська, кандидат філологічних наук, заступник директора колегіуму-інтернату ‘‘ Знамення’’ з поглибленим вивченням предметів духовно-морального спрямування у с.Зарваниця Теребовлянського району (‘‘Духовно-моральне виховання у християнському навчальному закладі (на прикладі колегіуму ‘‘Знамення’’); Оксана Гіджак, заступник директора, вчитель основ християнської етики Кальненської ЗОШ I-III ступенів Козівського району (‘‘Духовно-моральне виховання особистості у закладах освіти в контексті реформування системи освіти України’’).
На завершення зустрічі учасники визначили актуальність проведення міжнародної наукової конференції ‘‘Духовно-моральне виховання особистості: реалії та перспективи’’, обмінялися думками та підвели підсумки.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти