Обласний семінар методистів, які відповідають за викладання курсу «Основи християнської етики»

З метою аналізу теоретико-методологічних та практично-організаційних аспектів виховання патріотизму як духовно-моральної цінності та згідно плану роботи ТОКІППО 18 квітня 2018 року в м. Бережани відбувся обласний семінар для методистів, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування.

В програмі  семінару розглядалися такі питання: «Духовне виховання особистості як запорука формування громадянина–патріота» та «Зарубіжний і вітчизняний досвід духовного виховання особистості у закладах освіти».

Учасників та гостей семінару гостинно зустріли господарі – Захарків О.М., заступник міського голови з гуманітарних питань, Михальчук Г.В., начальник відділу освіти,молоді і спорту Бережанської міської ради, Лещук О.П., методист міського методичного кабінету, представники адміністрації, педагогічного та учнівського колективів Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи – інтернат I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання.

 Розпочався семінар екскурсією Бережанським замком, яку провів Музичка М.М., вчитель курсу «Основи християнської етики» Бережанської школи-гімназії ім.Б.Лепкого та спільною молитвою на чолі з о.Василем Онищуком  та о.Олегом Дідухом.

У пізнавальній екскурсії «Мій край – моя історія жива:виховання на духовних та національних традиціях рідного краю», побудованій на принципах флешбеку, розкривалися віхи історії  Бережанького краю.

У теоретичній частині семінару Хома С.О., завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО розповіла про проблеми патріотизму в сучасному осмисленні. Викладач ТОКІППО, кандидат педагогічних наук Городецька О.В. презентувала міні-лекцію «Формування духовних цінностей особистості в творчій спадщині видатних релігійних діячів».

Про зарубіжний досвід здійснення викладання предметів духовно-морального спрямування в деяких країнах Європи розповіла Лещук О.П., методист ММК.

Цікавими для учасників виявились презентації досвіду роботи вчителів  курсу «Основи християнської етики» Бережанської ЗОШ I-IIIст. № 2 Гах Л.П. та Снак Г.М. на тему». Роль курсу «Основи християнської етики» у вихованні патріота, гуманіста, націоналіста. З матеріалами про виховання духовності у Бережанській гімназії (минулий і сучасний досвід) ознайомив присутніх  Музичка М.М.,вчитель ОХЕ. Методисти мали змогу переглянути підручники, за якими здійснювалося навчання  у Бережанській гімназії.

Практичну частину провела Мудрик Л.Є., методист Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, застосовуючи інтерактивні методи (кейс-метод, фішбоун, крос сенс). Поділившись на групи, учасники семінару мали змогу проаналізувати зарубіжний досвід здійснення викладання предметів духовно-морального спрямування в Польщі, Італії, Німеччині, Росії.

У процесі підведення підсумків роботи семінару були окреслені перспективи подальшої роботи щодо впровадження зарубіжного і вітчизняного досвіду духовного виховання особистості у закладах освіти.