Лист МОН України №1/9-254 від 10.05.2018 “Щодо проведення онлайн-опитування”

10 травня 2018 року розпочинається масштабне онлайн-опитування, присвячене темі підвищення кваліфікації й сертифікації педагогічних працівників.

Під час опитування планується провести дослідження рівня підготовленості вчителів до різноманітних викликів сучасної школи, стимулів до ефективного професійного розвитку педагогів, ролі адміністрації закладів освіти та органів управління освітою у підвищенні кваліфікації педагогів. Крім цього, як органи влади та інші стейкхолдери освіти можуть бути впевнені, що ресурси, які вкладаються у підвищення вчительської кваліфікації, спрацюють?

У багатьох країнах – незалежно від успішності освітньої системи -■ постають ці запитання. Такі виклики не оминають і Україну: в освітньому просторі реалізується кілька напрямів реформування, і один із них – зміни у сфері підвищення кваліфікації.

Саме тому в опитуванні шукатимуть, зокрема, і відповіді на запитання:

  • знань і навичок з яких тем потребують вчителі?
  • що заважає педагогам професійно зростати?
  • як відкриті уроки можуть сприяти підвищенню якості освіти ?
  • яким критеріям мають відповідати організації, що пропонують підвищення педагогічної кваліфікації?
  • чи можлива прозора та дієва сертифікація в освіті?

Просимо сприяти залученню до онлайн-опитування педагогічних працівників та керівників закладів освіти, викладачів та студентів педагогічних вишів, науковців, представників місцевих органів управління освітою та методичних служб, установ та організацій, які надають послуги з підвищення кваліфікації вчителів.

Отримані в дослідженні дані будуть використані при розробленні нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України “Про Освіту”

Додаток до листа