Тренінг для вчителів образотворчого мистецтва на тему “Сучасні художні техніки та їх реалізація на уроках образотворчого мистецтва”

16 травня 2018 року в майстерні факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка проведено тренінг для вчителів образотворчого мистецтва на тему “Сучасні художні техніки та їх реалізація на уроках образотворчого мистецтва”. Тренінг складався з низки майстер-класів, які провели викладачі кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання.     

Викладач кафедри Вольська С.О., кандидат мистецтвознавства, та Саранчук Н.Р., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО ознайомили вчителів образотворчого мистецтва та керівників гуртків із розмаїттям художніх технік у світовому та українському образотворчому мистецтві.

Віртуозне володіння пензлем продемонстрував М.П.Кузів, викладач кафедри, член Національної спілки художників України. Із великим захопленням учасники цього майстер-класу спостерігали за написанням пейзажу, дізнались про маленькі таємниці успішного виконання роботи Майстром.           

С.О.Вольська провела оригінальний майстер-клас “Розпис на тканині. Холодний батик”, поділилась секретами виконання батика. Учасники майстер-класу виконали розпис на тканині за запропонованими оригінальними ескізами.

Майстер-клас І.І.Пацалюк, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри, на тему “Розпис на склі: оригінальні ідеї та їх реалізація на уроках образотворчого мистецтва” відзначився цікавими методичними прийомами, які варто використовувати на уроках і в гурковій роботі з молодшими школярами.     

Захопливо провела майстер-клас на тему “Оригінальна художня техніка “сухе валяння” Н.В.Рублевська, викладач кафедри, магістр мистецтв. Вчителі отримали цікаві ідеї виготовлення картин, прикрас за допомогою техніки сухого валяння.

Новими креативними ідеями відзначився майстер-клас “Гобелен і технологічні особливості його виконання”, проведений З.А.Мацишиною, викладачем кафедри, кандидатом педагогічних наук.  Вчителі із захопленням виконали ескізи для групової роботи – оригінального гобелена.

Тренінг завершився демонстрацією робіт, які виконали учасники майстер-класів.

Вчителі образотворчого мистецтва та керівники  гуртків висловили побажання продовжити проведення тренінгів, які дають змогу підвищити свою фахову майстерність.

Адміністрація Тернопільського ОКІППО висловлює подяку викладачам кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка за сприяння у проведенні цікавого методичного та мистецького заходу. 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти