Цивільний захист. Навчаються освітяни

30 травня 2018 року в ТОКІППО пройшов обласний інструктивно-методичний семінар на тему «Організація літнього оздоровлення та відпочинку школярів» для відповідальних за оздоровлення школярів, заступників директорів з виховної роботи, старших вихователів, педагогів-організаторів, культорганізаторів дитячих оздоровчих закладів області.

Серед питань, що обговорювалися, були питання цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, дотримання правил пожежної безпеки. Рекомендації з зазначених питань надали методист ОКІППО Трофимчук В.І. та начальник циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД області, підполковник служби ЦЗ, Андрунько В.Є.

Про профілактичні заходи щодо попередження правопорушень у дитячому середовищі в період літнього відпочинку розповів представник Головного управління поліції в Тернопільській області підполковник поліції Тихович П.Є. Рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог у дитячому оздоровчому таборі надала головний спеціаліст Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби  в Тернопільській області  Дручковська М.П.

Виходячи з вимог, що навчання працюючого населення діям в надзвичайних ситуаціях  проводиться за місцем роботи (Постанова КМ України від 26.06.2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»), 31.05.2018 року в ТОКІППО за участю директора організовано і проведено навчання особового складу з ЦЗ і пожежної безпеки. Для розгляду та обговорення були винесені наступні питання: заходи безпеки, збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, електробезпека, протипожежний режим на робочому місці, можливість виникнення або розвитку пожежі та практичні дії учасників гасіння, небезпечні фактори пожежі, засоби пожежогасіння, протипожежне устаткування та інвентар, порядок та правила їх використання тощо.

У проведенні заняття взяв участь представник ДСНС України в Тернопільській області, начальник циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД області, підполковник служби ЦЗ Андрунько В,Є. Його виступ, що  базувався на документах з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки і супроводжувався показом відеоматеріалів, наочного обладнання (макетів) викликав жвавий інтерес у слухачів.  

Після завершення теоретичної частини заняття, за наказом директора, проведена навчальна евакуація до місця практичного заняття.

Практичне заняття проводилося на прилеглій до будівлі інституту території. Місце проведення заняття завчасно підготували помічник директора Борисяк В.І., працівник Підкова Р.І..

Після нагадування правил користування первинними засобами пожежогасіння, під наглядом підполковника служби ЦЗ Андрунька В.Є. ряд науково-педагогічних працівників, методистів, працівників бібліотеки, комендант гуртожитку, помічник директора, чергова, яка виконувала на той час службові обов’язки, гасили навчальну пожежу з використанням первинних засобів пожежогасіння.

Підводячи підсумки заняття, директор закладу Петровський О.М. наголосив на важливості їх проведення в даний час, відзначив належну роботу щодо організації та проведення заняття, а також активність особового складу інституту. Подякував підполковнику служби ЦЗ Андруньку В.Є. й учасникам заняття.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти