Обласний семінар «Використання інноваційних технологій на уроках основ християнської етики та в позаурочній діяльності» вчителів курсу «Основи християнської етики» та керівників гуртків духовно-морального спрямування опорних шкіл та закладів загальної середньої освіти, які планують стати опорними

31 травня 2018 року в приміщенні ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»  відбувся обласний методичний семінар на тему: «Використання інноваційних технологій на уроках основ християнської етики та в позаурочній діяльності» для вчителів курсу «Основи християнської етики» та керівників гуртків духовно-морального спрямування опорних шкіл та закладів загальної середньої освіти, які планують стати опорними.

Заверуха Т.М., педорганізатор закладу, привітала та передала вітання і побажання плідної праці від керівника закладу Гуцал М.Б. всім учасникам семінару, представила відеофільм «Школа-колегіум як ідентичний освітній заклад». Духівник спільноти школи-колегіуму  та вчитель предметів духовно-морального спрямування  о. Володимир Демчук наголосив на необхідності переходу від «передачі знань» до «навчання вчитися», «навчати жити».

У теоретичній частині семінару Хома С.О., завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, розповіла про інноваційні компоненти структури морально-духовного виховання. Головною виховною метою педагога має виступати забезпечення переходу від усвідомлення учнем патріотизму як цінності до бажання патріотичного діяння. Осягнення почуття патріотизму має відбуватися у формі духовно-морального переосмислення.

Про використання освітніх інновацій в умовах НУШ (виклики та перспективи) розповіла Мудрик Л.Є., методист Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти. У своєму виступі вона зазначила, що інноваційна діяльність потребує особливих знань, навичок, здібностей. Впровадження інновацій неможливе без педагога-дослідника, який володіє системним мисленням, розвиненою здатністю до творчості, сформованою й усвідомленою готовністю до інновацій.

Говорячи про сучасні інноваційні технології, не можемо оминути увагою медіа технології навчання. Викладач ТОКІППО, кандидат педагогічних наук Городецька О.В. презентувала міні-лекцію «Розвиток медіаграмотності як основа формування морально -етичних та духовних якостей особистості. Педагогів було ознайомлено із актуальними проблемами розвитку та впровадження медіаосвіти в освітній процес, інноваційними ідеями щодо підвищення ефективності  формування морально-етичних якостей здобувачів освіти через медіа грамотність. Розглянуто приклади впровадження медіа технологій на уроках ОХЕ.

Куриш О.С., методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб ТОКІППО, визначила актуальність впровадження духовно-моральних цінностей в освітній процес. Поділилася досвідом роботи з апробацій інноваційних технологій навчання в опорних школах в умовах реформування освіти.

Під час практичної частини семінару вчителі активно працювали та обмінювалися досвідом. Про використання інноваційних методів і прийомів розвитку пізнавальної діяльності учнів на уроках ОХЕ  поділилася досвідом вчитель ОХЕ ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого» Логіна О.П. Учитель  проілюструвала цікаві творчі здобутки та разом із методистом Мудрик Л.Є. запросила учасників семінару до практичної діяльності.

            Завершено семінар виробленням методичних рекомендацій.

Тернопільський ОКІППО висловлює подяку Гуцал М.Б., керівнику  ТНВК «Школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого», за  сприяння у проведенні заходу, гостинність  та співпрацю.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти