Успіхи та досягнення в популяризації курсу «Фінансова грамотність» в навчальному процесі закладів освіти Тернопільської області

Протягом 2017-2018 навчального року Тернопільський ОКІППО залучає методистів та педагогів області до різних форм методичної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» в навчальний процес закладів освіти області. Курс «Фінансова грамотність» впроваджується у заклади загальної середньої освіти у рамках проведення дослідно-експериментальної роботи, яку координує заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО к. г. н. Вітенко І. М.

На сьогодення в 70-ти закладах освіти Тернопільської області запроваджено курс «Фінансова грамотність» у 2–10-х класах.

Працівниками інституту проведена серія семінарів, тренінгів, практикумів та інших масових заходів, де активно залучалися педагоги області, учні та їхні батьки, студенти вузів, представники місцевих громад.

За ініціативи і під керівництвом Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти проведено понад 22 освітніх заходів у рамках освітнього проекту «Фінансова грамотність».

Зокрема, у Тернопільській області у святкуванні Money Week – 2018 взяло участь понад 2250 учнів освітніх закладів області, 460 дорослих (вчителі, батьки, співробітники фінансових установ), організовано понад 80 заходів.

У рамках викладання курсу «Фінансова грамотність» в освітніх закладах області педагоги успішно використовують наявне навчально-методичне забезпечення для 2-10 класів: навчальну програму, робочий зошит, навчально-методичний посібник учителя, інтерактивний посібник.

Як відомо, в основу Державного стандарту початкової загальної середньої освіти, який набере чинності з 1 вересня 2018 року, визначено ключові компетентності, серед яких вагоме місце належить компетенції підприємливість та фінансова грамотність.

3 – 4 липня 2018 року в Тернопільському ОКІППО відбулося навчання-тренінг «Використання інноваційних технологій навчання на уроках фінансової грамотності для вчителів початкових класів».

Учасники тренінгу дізналися про сучасні методи та прийоми у викладанні курсу «Фінансова грамотність», використовуючи нові техніки і технології навчання, ознайомилися з навчально-методичним забезпеченням, курсу «Фінансова грамотність». Педагоги також поділилися власними напрацюваннями щодо викладання курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі. Навчання-тренінг проводили завідувач відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти Коненко Л. Б., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Криховець-Хом’як Л. Я., учитель початкових класів ЗОШ №1 м. Зборова Чарторинська Л. І.

Директор інституту к. іст. н., доц. Петровський О. М. подякував учасникам тренінгу за спільну роботу щодо впровадження курсу «Фінансова грамотність» у закладах освіти Тернопільщини, популяризації загалом в суспільстві ідеї фінансової грамотності й урочисто вручив сертифікати.