Науково-методична конференція «Нова українська школа: науково-методичний супровід реформування освітньої галузі Тернопільської області»

У день державного прапора України, 23 серпня 2018 року, у щорічній обласній науково-методичній конференції, організованій та проведеній Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з управлінням освіти і науки Тернопільської ОДА в стінах Тернопільського національного економічного університету взяли участь більше 500-та керівників-педагогів (начальники відділів/управлінь освіти, завідувачі та методисти методичних установ, провідні педагоги освітніх закладів районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад).

Мета – реалізація завдань «Нової української школи» в Тернопільській області.

Відкрили захід Олександр Петровський, директор ТОКІППО, кандидат історичних наук, доцент, та Олег Луцишин, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ, кандидат економічних наук, доцент.

Привітали учасників конференції Олег Барна, народний депутат України, Любомир Крупа, заступник голови Тернопільської обласної ради, кандидат історичних наук, доцент, Ольга Хома, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації, Людмила Мокей, голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

За програмою пленарного засідання розглядалися важливі напрямки реалізації завдань «Нової української школи». За браком часу окремі теми обговорювалися на секційних засіданнях.

Пріоритетні завдання освітньої галузі Тернопільщини на 2018/2019 навчальний рік окреслила Ольга Хома, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації. Відзначила ґрунтовну допомогу ТОКІППО при підготовці вчителів області до роботи в умовах реформування школи.

Директор ТОКІППО, кандидат історичних наук, доцент, Олександр Петровський наголосив на важливості науково-методичного супроводу сучасної освіти, розповів про стан, перспективи та роль методичної служби області, акцентував на неминучості змін у сучасній школі як реакцію на виклики сьогодення. Зауважив, що зміни мають відбуватися як в освіті області загалом, так і в діяльності кожного педагога зокрема.

Про дослідно-експериментальний аспект формування інноваційного освітнього простору навчального закладу докладно розповів Ігop Вітенко, заступник директора ТОКІППО з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат географічних наук.

Володимир Мисик, заступник директора ТОКІППО з науково-педагогічної і виховної роботи, кандидат історичних наук, докладно проаналізував місце та роль національно-патріотичного виховання у громадянській освіті Нової української школи.

Особливості організаційно-методичного супроводу впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у закладах загальної середньої освіти Тернопільської області презентувала Лариса Коненко, методист, в.о. завідувача відділу дошкільної, початкової, спеціальної та інклюзивної освіти ΤΟΚΙΠΠΟ.

Цікавими міркуваннями про Нову українську школу як школу перспективних сучасних можливостей, специфіку організації освітнього середовища й особливості навчання учнів пілотних класів поділилися Марія Добрунова, директор Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів Підволочиської селищної ради та Оксана Кормило, учитель Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Чортківської міської ради Тернопільської області.

Мушій Віталія Григорівна, член спілки психотерапевтів України, вдалими аргументами переконала присутніх у тому, що інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього.

Розвиток плюрилінгвізму в закладах загальної середньої освіти області – дієвий чинник формування ключових компетентностей школяра. Такий висновок зробили учасники конференції, прослухавши виступ Ірини Пакуляк, методиста відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ΤΟΚΙΠΠΟ.

Подальше обговорення актуальних питань проходило в межах засідань семи секцій: «Сучасна методична служба: нова місія, професійні ролі і функції», «Мейнстрім зростання соціальної, навчальної та пізнавальної активності дитини дошкільнoго та молодшого шкільного віку в умовах впровадження  Нової  української школи», «Актуальні питання викладання  суспільно-гуманітарних дисциплін та предметів художньо-естетичного циклу в умовах реалізації концепції «Нової української школи» в 2018/2019 н.р.», «Науково-методичні засади Концепції реалізації державної політики у сфері реформування «Нова українська школа» при вивченні предметів фізико-математичного циклу, інформатики», «Науково-методичні засади Концепції peaлiзації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» при вивченні предметів природничого циклу та економіки», «Формування здоров’язбережувальних компетентностей під час вивчення предметів «Захисту Вітчизни», «Основ здоров’я», «Трудового навчання » та «Фізичної культури» у контексті Нової української школи», «Основні аспекти моделювання наскрізного виховногo процесу у Новій українській школі».

Адміністрація Тернопільського ОКІППО висловлює подяку Тернопільському національному економічному університету за надання актової зали та аудиторій закладу для проведення обласної науково-методичної конференції.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти