Всеукраїнська науково-практична конференція «Другі Ґеретівські читання»

В Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної підготовки 26 вересня розпочалися «Дні науки». В рамках «Днів науки» відбуваються Всеукраїнські  науково-практичні конференції.

26 вересня 2018 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Другі Ґеретівські читання» організована Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної освіти спільно з Науково-дослідним інститутом українознавства Міністерства освіти і науки України, Тернопільською обласною державною адміністрацією, у тому числі управлінням з питань внутрішньої політики, релігій та національностей та управління освіти і науки, Тернопільською обласною радою, Державним архівом Тернопільської області, Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм та ін. Конференцію розпочав професор Вихрущ А. В., який розкривав особистість Ігоря Ґерети як морального наставника, людини з незламним духом. При цьому розповів про закономірності розвитку освіти в Україні.

Екскурс до громадсько-політичного життя та наукової діяльності Ігоря Петровича провів Мисик В. С., заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук.

Про непересічну особистість і великого дослідника, колегу із спогадів, повів директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Костюк С. В. Також, був присутній колишній політв’язень, старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Олещук І. А. Він читав вірші, співав та згадував довгі розмови Ігоря Петровича з політв’язнями сталінських таборів, які безпосередньо жили у Тернополі. Саме за ініціативи Ігоря Ґерети і був створений Історико-меморіального музей політв’язнів.

Хаварівська Майя Назарівна, що входила до кола близьких друзів Ігоря Петровича, презентувала книгу, в якій містяться спогади про І. Ґерету. Під час конференції звучало багато спогадів про великого науковця. Було оцінено його наукову спадщину для всього Тернопілля та і української науки загалом.