Обласний семінар для методистів, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування

Методист-це учитель від Бога,
Бо розробки уроків, програм –
Необхідна дієва підмога
Вихователям і вчителям!
Технології, творчі проекти –
Педагогам ж потрібно зрости!
Інновації, пошуки, злети –
Щоб з освітою в ногу іти!

29 жовтня 2018 року в актовій залі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар з елементами тренінгу для методистів, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування на тему «Формування життєвих компетентностей на уроках ОХЕ». Свій досвід презентували вчителі основ християнської етики Підволочиської селищної ради.
Відкрила семінар Когут О.І., заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО, яка відзначила важливість предметів духовно-морального спрямування в освітньому процесі. Настоятель храму архистратига Михаїла с.Кам’янки Підволочиського району (УПЦ КП) о. А.Курило привітав усіх, звертаючись до учасників семінару, закликав до активної роботи з духовного виховання здобувачів освіти, поблагословив на плідну працю. Хома С.О., завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, у своєму виступі зазначила, що усі освітні системи в світі вже давно почали міжпредметну інтеграцію, бо в умовах майже щорічного подвоєння інформації та шалених інформаційних потоків без міжпредметних інтеграційних процесів просто не обійтися. Про сучасний стан і перспективи розвитку освітнього простору Підволочищини інформувала присутніх Мотика С.С., начальник відділу освіти Підволочиської селищної ради. Сакевич Г.Р., завідувач методичним кабінетом відділу освіти Підволочиської селищної ради, розповіла про сучасні підходи науково-методичного супроводу діяльності учителів. Петрунів Г.Г., методист методичного кабінету, ознайомила присутніх з методичними аспектами викладання курсу «Основи християнської етики» в закладах освіти. Цікаву заочну подорож «Дорогами Підволочищини» провів методист відділу освіти Підволочиської селищної ради Мокрій Ю.М.
Завдяки Мудрик Л.Є., методисту центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, учасники семінару не тільки ознайомились з інтерактивними формами, але й обговорили шляхи формування життєвої компетентності за допомогою впровадження ігрових технологій в освітній процес.
Однією з ключових компетентностей, необхідних вчителю основ християнської етики для ефективного функціонування в інформаційному середовищі, є медіаграмотність, що визначається як здатність адекватно взаємодіяти з потоками медіаінформації в глобальному інформаційному просторі: здійснювати пошук, аналізувати, критично оцінювати і створювати власні твори. Городецька О.В., викладач кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук, інформувала присутніх про «Формування медіаграмотності як життєво необхідної навички сучасної особистості».

Як співіснувати із сучасними технологіями християнину? Засоби інформації існують для християн чи християни для засобів? Над даними питаннями Сльоза А.В., завідувач відділу християнської етики міжнародної громадської організації «Надія – людям», представник редакції часопису «Слово вчителю», мав змогу розмірковувати разом з методистами. Ним був представлений педагогічний журнал з питань християнського виховання дітей і молоді « Слово вчителю».

Цікавими для учасників виявились презентації досвіду роботи вчителів ОХЕ закладів освіти Підволочиської селищної ради. Курило І.П., вчитель української мови і літератури та ОХЕ Кам’янківської ЗОШ I-III ступенів, висвітлила питання «Професійна компетентність вчителя ОХЕ». У своєму виступі вказала на необхідність підвищення професійної компетентності педагогів у контексті успішної реалізації завдань Нової української школи. Виконання завдання, запропоноване вчителем, дозволило методистам повною мірою усвідомити себе у професійній ролі, оцінити свої можливості, свідомо формувати свою професійну компетентність. Змістовно висвітлила питання «Святе Письмо – основне джерело формування духовних компетентностей» та провела майстер-клас Підгорняк І.А., вчитель ОХЕ Підволочиської ЗОШ I-III ступенів. Спілкування з Біблією через відповідне і регулярно практиковане духовне читання може сильно вплинути на наше внутрішнє життя та формування духовних компетентностей. Шерстій І.М., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель ОХЕ Підволочиської гімназії ім. І.Франка, торкнулася проблеми «Форми і методи виховання компетентностей у позакласній та позашкільній роботі». Запропонована форма роботи вчителем дає можливість на якісно новому рівні вирішувати проблему формування компетентності здобувача освіти. У кожному компоненті НУШ можна розгледіти ідеї В.О.Сухомлинського.«Шляхи формування духовної компетентності здобувача освіти крізь призму педагогічних ідей В.О. Сухомлинського» запрезентувала Малашок Л.Й., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та ОХЕ Галущинської ЗОШ I-II ступенів. Учитель виокремила ряд ідей гуманної педагогіки В.О.Сухомлинського. Усі присутні разом з нею мали можливість виготовити міні-книжечку з цитатами педагога.

У ході семінару з елементами тренінгу учасники опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти формування життєвих компетентностей, основні підходи, технології, необхідні для роботи вчителя. Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості, завдячуючи високій майстерності вчительського складу вчителів ОХЕ ЗЗСО Підволочиської селищної ради та представників ТОКІППО.

           

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти