Обласний семінар «Організаційно-методичний супровід ігрової діяльності у ЗДО: з досвіду роботи методичних служб Зборівського та Кременецького районів»

У наш час особливо гостро постає питання ігрової діяльності дітей дошкільного віку, тому що основний акцент зроблено на навчальні заняття і менше уваги приділяється грі. Але, як зазначав Л.Виговський, «… гра вчить розумній  і свідомій поведінці. Вона є першою школою думки для дитини». Саме ігровим технологіям був присвячений обласний семінар методистів дошкільної освіти «Організаційно-методичний супровід ігрової діяльності у ЗДО: з досвіду роботи методичних служб Зборівського та Кременецького районів», який відбувся 30 листопада 2018 року на базі ТОКІППО.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася заступник директора інституту з науково-педагогічної, навчальної роботи та ІКТ Когут О.І. Вона наголосила про важливість використання потенціалу ігрової діяльності для розвитку, навчання та виховання дітей і роль дорослих в цьому процесі. Як написав В.О.Сухомлинський: «Гра – це величезне світле вікно, крізь яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що засвічує вогник допитливості».

Гра є одним із найцікавіших видів людської діяльності. Граються не лише діти, але і дорослі. Але для дитини гра – це провідна діяльність. Вона є найважливішою і найпривабливішою. Гра для дітей – це їхнє життя, яке не проходить без участі дорослих. І саме від дорослих в першу чергу будуть залежати ігри дитини, предметно-ігрове середовище в якому перебуває дитина та її гармонійний розвиток. Саме про це говорила методист відділу дошкільної та початкової освіти ТОКІППО Бачинська Н.Я.

Про шляхи забезпечення цілісного розвитку особистості на рівні дошкільної освіти в умовах запровадження НУШ розповіла завідувачка РМК Кременецького району Ляшук Л.І. Пріоритетні напрямки розвитку дошкільної освіти у Зборівському районі висвітлив у своїй доповіді завідувач КУ «Зборівський РМК» Зборівської районної ради Колос І.Б.

Педагоги Кременецького та Зборівського районів представили ігрові методики, які вони використовують у своїй роботі з дітьми. Зокрема,

  • про ефективний фізичний розвиток і збереження здоров’я дошкільників розповіла завідувачка ЗДО с.Кімната «Лісова казка» Кременецького району Юсипів Н.В.;
  • про розвиток творчих здібностей дітей за концепцією музичного виховання Карла Орфа поділилась музичний керівник Зборівського дитячого ясла-садка «Сонечко» Артим В.В.;
  • про перші кроки дітей по сходинках творчості за методикою сім’ї Нікітіних – вихователь Загірнянського дитячого садка «Любисток» Зборівського району Олійник М.М.;
  • про використання авторської ігрової методики Дж.Кюізенера – директор Мильнівського дитячого садка «Лелека» Зборівського району Глинська І.І.;
  • про інтелектувальний розвиток дітей через розвивальні ігри В.Воскобовича поділилася вихователь ЗДО м.Почаєва, Почаївської ОТГ Харчук Л.О.;
  • про захоплення і зацікавленість дітей, на заняттях з малювання в техніці «ебру» – вихователь ЗДО м.Почаєва, Почаївської ОТГ Андріюк О.М.;
  • про гейміфікацію як ефективний засіб навчання дітей дошкільного віку англійської мови – керівник гуртка англійської мови Зборівського дитячого ясла-садка «Сонечко».

Під час роботи семінару, методисти різних освітніх установ області мали змогу переглянути виставку ігр, іграшок, придбаних та зроблених власноруч педагогами ЗДО: палички Кьюізенера, унікуб, кубики до системи Нікітіних, різноманітні музичні інструменти для музиціонування, квадрат та геоконти Воскобовича, кораблик «Плюх-плюх», різноманітні дошки для шурування, фетрові та тканинні лепбуки і ще багато цікавого. На світлинах презентацій були продемонстровані розвивально-ігрові середовища, спортивні та оздоровчі заходи, музичні заняття, заняття з англійської мови та ігри дітей. Із задоволенням учасники переглянули відео фрагменти різних заходів в ЗДО районів.

Учасники семінару мали можливість познайомитися з методиками проведення різних конструкторських ігор, наприклад, «Башти», «Мости через річку», «Будиночки і парканчики», сюжетно-рольова гра-магазин «Сукні для ляльок» (з використанням паличок Кьюізенера), під казку вихователя Харчук Л.О. здійснити перетворення квадрата Воскобовича в різні фігури, як плоскі так і об’ємні.

Психолог Зборівського ДНЗ (ясла-садка) №2 «Вербиченька» Ревега Х.Г. провела інтерактивні вправи з учасниками семінару, які допомогли отримати позитивні емоції, мобілізувати свої творчі здібності, сміливість та фантазію. Під час ігор з психологом, гостями семінару були створені картини «Світ очима дитини» та «Вінок дружби».  Оздобленими віночками обмінялися методисти РМК Кременецького та Зборівського районів Лапка Л.П. та Мельник Н.П., як знак дружби, професійної підтримки та співпраці.

На завершення семінару від Управління освіти та науки Тернопільської ОДА до учасників семінару звернулася головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, виховання Голод Н.М., яка високо відзначила роботу вихователів, методистів, керівників Зборівського та Кременецького районів, подякувала усім присутнім на  семінарі за активну участь, висловила свої пропозиції щодо покращення організації наступних обласних семінарів.

На семінарі педагоги мали можливість поглибити свої знання щодо методів та прийомів організації ігрової діяльності в ЗДО, побачити нові підходи, методики проведення ігор, оформлення та наповнення розвивально-ігрового середовища, підвищити свою педагогічну майстерність.

Велика подяка методисту РМК Кременецької районної ради Лапка Л.П. та методисту КУ «Зборівський РМК» Зборівської районної ради Мельник Н.П. за розвиток педагогів ЗДО у своїх районах, їх підтримку, за організацію атмосфери, яка спонукає людей до розвитку та професійного вдосконалення. Усім педагогам, які представили свій досвід на семінарі, бажаємо задоволення, натхненної праці і гордості за свою роботу!

До нових зустрічей!

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти