Обласний семінар-практикум вчителів біології «Реалізація компетентнісного підходу та формування дослідницьких умінь і навичок учнів у позакласній роботі з біології»

30 литопада 2018 року, на базі школи I-III ступенів села Гадинківці Гусятинського району відбувся обласний семінар-практикум «Реалізація компетентнісного підходу та формування дослідницьких умінь і навичок учнів у позакласній роботі з біології», який організовано за участю Тернопільського комунального обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Гусятинського РМК, колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Гадинківці та працівників лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Саме, за активної підтримки Тернопільської обласної ради, директора Тернопільського ОКІППО, кандидата історичних наук Петровського Олександра Миколайовича та ініціативи завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО доктора біологічних наук, професора Черняка Володимира Максимовича, на базі села Гадинківці Гусятинського району була створена науково-дослідна ділянка, де закладено науково-дослідні площі із саджанцями дерев і декоративних кущів, квітники з різних сортів жоржин, кан, троянд тощо і город лікарських рослин.

Власне на допомогу вчителям області у реалізації дослідницьких умінь навичок учнів, була створена лабораторія науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО.

З вітальним словом до присутніх на заході звернулися О. М. Петровський директор Тернопільського ОКІППО, кандидат  історичних  наук, доцент;

Г.Й. Цвігун  зав. РМК Гусятинського району; І. Я. Янюк, методист біології та хімії Гусятинського РМК; Л. Б. Білик, директор загальноосвітньої школи I-III ступенів с. Гадинківці; М.Д. Бісюк, голова сільської ради с. Гадинківці.

У теоретичній частині семінару були розкриті такі питання як «Стан та перспективи розвитку природничої освіти в умовах сучасних освітніх змін» – Петровський Олександр Миколайович, кандидат історичних наук, доцент; «Формування здоров`язберігаючої компетентності під час викладання навчальних дисциплін та в позакласній роботі» – Василишин Степан  Юрійович, заступник директора ЗОШ I-III ступенів с. Гадинківці; «Наукові основи створення і функціонування лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування у ТОКІППО», Черняк  Володимир  Максимович, доктор біологічних наук, професор, завідуючий кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО; «Організація дослідницької діяльності учнів у закладах загальної середньої освіти» – Яценко Діана Степанівна, методист, в.о. завідуючої лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО.

У процесі роботи в практичній частині було проведено майстер-класи. Зокрема, підготовку квітників до висадки квітів у весняний період презентувала методист ТОКІППО Таїсія Іванівна Патола.

Методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Каплун Ольга Василівна представила види квітників та способи їх оформлення, використовуючи різні підручні матеріали і сорти квітів.

Способи очищення та пакетування насіння однорічних квітково-декоративних рослин присутнім гостям показали В.М. Черняк, доктор біологічних наук, професор, в.о. завідуючого кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО і Т.І. Патола, методист ТОКІППО.

Для зберігання насіння однорічних квіткових, Володимир Максимович, радить використовувати лише паперові пакети, які є натуральні, гарно пропускають повітря і запобігають його перепріванню. У порівнянні з полімерними пакетами малої ємності, паперовий пакет значно виграє і по зручності використання, і за характеристиками міцності, і за зовнішньою привабливістю.

Актуальним видався вчителям майстер-клас «Формування крони плодових, декоративних дерев і кущів та живцювання квіткових рослин», які представили О.М.Черняк і Т.І.Патола, на прикладі молодого саджанця абрикоси, також, познайомили нас із способом вирощення авокадо і граната з насіння в наших умовах. Директор школи Л.В.Білик похвалилася фініками, які вони виростили у класній кімнаті з кісточок.

На завершення заходу гості від господарів отримали в подарунок пакетики  суміші насіння однорічних квіткових декоративних рослин і готові до посадки на пришкільних ділянках, саджанці абрикос та смачні яблука зимових сортів.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти