Обласна науково-практична конференція «Громадянська освіта крізь призму впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес»

З метою аналізу досвіду та напрацювання педагогічних працівників щодо впровадження системи духовних та моральних цінностей Української Хартії вільної людини для формування майбутнього громадянина-патріота в закладах загальної середньої освіти та визначення стратегії реалізації принципів обласної програми в освітній процес  13 грудня 2018 року в актовій залі ТОКІППО була проведена обласна науково-практична конференція «Громадянська освіта крізь призму впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес» для педагогічних працівників закладів освіти Тернопільської області, які відповідають за впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес, а також учнів-переможців обласного конкурсу інтелектуальних випробувань щодо розкриття духовних і моральних цінностей у розвитку особистості на прикладах видатних українців чи знакових явищ в українській історії: «Малюнок, вірш, есе, відеоролик» через призму Української Хартії вільної людини».

Із вітальним словом та побажаннями плідної співпраці до присутніх звернулася заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Зварич Ганна Володимирівна.

Учні-переможці обласного конкурсу інтелектуальних випробувань щодо розкриття духовних і моральних цінностей у розвитку особистості на прикладах видатних українців чи знакових явищ в українській історії «Малюнок, вірш, есе, відеоролик» через призму Української Хартії вільної людини були нагороджені грамотами управління освіти ТОДА, преміями та подарунками.

Когут Ольга Іванівна, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО, наголосила на важливості впровадження УХВЛ в час реформування освіти як однієї з пріоритетних умов національно-патріотичного виховання школярів.

Мисик Володимир Святославович, депутат Тернопільської обласної ради, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області, кандидат історичних наук розповів про розвиток громадянської освіти в контексті Концепції «Нова українська школа» шляхом впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес.

Про сучасні підходи до виховання та розвитку пріоритетних рис національно-патріотичної культури школярів розповіла Хома Світозара Олегівна, завідувач Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти.

З темою «Важливість вивчення системи цінностей Української Хартії вільної людини в Новій українській школі» виступив Ігор Ковалик, голова ГО «Гуртом!», співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області.

Дмитро Вакуленко, доктор біологічних наук, доцент, завідувач кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голова ради ГО «Центр Гармонія», заступник голови ГО «Гуртом!», розповів про інноваційні технології та методичне забезпечення реалізації ідей Української Хартії вільної людини.

На основних  засадах Української Хартії вільної людини, що формують духовність та свідомість сучасного школяра зупинилася Шамрик  О.І., голова Тернопільської округи МО «Пласт НСОУ».

Практичну частину заходу провели Голуб М.Я. та Рудник І.І., методисти Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, в якій учасники конференції презентували кращі практики щодо впровадження цінностей УХВЛ в освітній процес.

На завершення зустрічі освітяни обмінялися думками, підвели підсумки, визначили стратегії реалізації впровадження духовних та моральних цінностей Української Хартії вільної людини в освітній процес на 2019 р.