Педагогічний майданчик «Особливості застосування мультидисциплінарного підходу в саморозкритті особистісних потенціалів учнів сучасної школи. Співпраця освітнього закладу та бібліотеки»

   12 грудня 2018 року в приміщенні КУ «Тернопільська міська ЦБС» Бібліотека-філія 5 для дорослих було проведено педагогічний майданчик «Особливості застосування мультидисциплінарного підходу в саморозкритті особистісних потенціалів учнів сучасної школи. Співпраця освітнього закладу та бібліотеки» для голів районних (ОТГ) методичних об’єднань класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Організувала і провела захід Сесик О.О., методист Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО у тісній співпраці з КУ «Тернопільська міська ЦБС» Бібліотека-філія 5 для дорослих та Тернопільським ліцеєм № 21-спеціалізована мистецька школа імені І. Герети.
Зі вступним словом звернулася до присутніх, налаштувавши їх на плідну й активну працю, Швець Н. А., заступник директора КУ «Тернопільська міська ЦБС» Бібліотека-філія 5 для дорослих, яка детально проаналізувала сучасні можливості Тернопільської міської центральної бібліотечної системи, їх багатий інформаційний ресурс, а також заохотила працівників закладів освіти області до активної співпраці.
Зосередила увагу присутніх на необхідності формування життєвих компетентностей сучасних учнів у контексті освітніх змін Жизномірська О.Я., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО. Зазначила, що завдання педагога, класного керівника полягає в тому, щоб не лише правильно визначити мету діяльності, ретельно підібрати методи й засоби її реалізації, але й сформувати певне психологічне середовище, що сприятиме досягненню учнями поставлених цілей.
Сесик О.О., методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, детально розповіла про важливість та особливості творчого підходу класного керівника до розкриття особистісних потенціалів учнів сучасної школи, вироблення власної стратегії роботи з ними, відзначила, що співпраця школи й бібліотеки – один із дієвих засобів різнобічного виховання дітей та учнівської молоді.
Провела екскурсію еко бібліотекою та проаналізувала особливості морального здоров’я сучасних дітей і учнівської молоді та перспективи їх розвитку, сконцентрувавши увагу на дієвості соціального партнерства бібліотеки з іншими закладами, особливо із закладами освіти, Данчевська Н.М., завідувач КУ «Тернопільська міська ЦБС» Бібліотека-філія 5 для дорослих.
Присутні мали нагоду насолодитися справжнім снігопадом талантів: міні-концертом «Мелодії душі» (Гайда Христина, Городецька Ангеліна; клас викладача Гайди С.І.), фрагментами виховного заходу «Віддаймо хвалу щедрому столу» (учні 10-11кл.; керівник Гаврон М. Є., шкільний бібліотекар) та презентаціями улюблених книг (Пастух Діана, Турчин Антон; керівник Буяк О.М., учитель зарубіжної літератури), підготовленими учнями Тернопільського ліцею № 21-спеціалізована мистецька школа імені І. Герети.
Учителем трудового навчання та технологій Тернопільського ліцею №21-спеціалізована мистецька школа імені І. Герети Яворською О.М. було проведено цікавий майстер-клас із виготовлення та оздоблення подарункових іграшок з паперу, а керівниками гуртків Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру творчості учнівської молоді Шум’як Наталею та Сидій Уляною – пізнавальний тренінг у «зеленому» стилі, який спонукав освітян вирішувати тематичні завдання та висловлювати власні міркування щодо можливості убезпечення людства від екологічного лиха.
Учасники заходу ретельно ознайомилися із рекомендаційним бібліографічним списком літератури, систематизованим Сіньковською І. М., завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО; переглянули відеоролики «Бібліотека – світлиця духовності», а також скуштувати пастили «Смакуй життя з ЕКО», презентовані соціальним партнером бібліотеки Галиною Гаврилів.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти