Керівники шкіл Підволочиської ОТГ навчалися сучасній методиці оцінювання освітніх й управлінських процесів закладу загальної середньої освіти

18 грудня 2018 року відбувся семінар-практикум «Визначення Індексу інституційної спроможності закладів загальної середньої освіти в умовах державно-громадського управління освітою» який організували та провели Тернопільський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (методист Куриш О.С.) та Методичний кабінет відділу освіти Підволочиської селищної ради (керівник Сакевич Р.Р.).

Метою практикуму було ознайомлення керівників шкіл Підволочиської ОТГ з методологією запровадження інституційного аудиту як нової форми комплексної зовнішньої перевірки й оцінювання освітніх й управлінських процесів закладу освіти.

У теоретичному модулі заходу учасниками було з’ясовано що, Індекс інституційної спроможності (ІІС) характеризує стан сталого розвитку ЗЗСО і за допомогою якого можна: вивчити та описати ситуацію в закладі освіти, ідентифікувати як досягнення, так і проблеми та виклики, обговорюючи їх відкрито; на основі аналізу визначити можливі стратегічні напрями розвитку; здійснювати моніторинг та оцінку досягнутих змін; сприяти сталому розвитку.

У практичній частині семінару керівники шкіл зосередили увагу на оцінюванні рівня інституційної спроможності в сфері «Освітнє середовище». Педагоги знайомилися з переліком питань за кожним індикатором даної освітньої сфери, обговорювали та приймали рішення, щодо рівня на якому перебуває школа та, відповідно до отриманих результатів самооцінювання, вносили пропозиції до укладання Плану дій з розвитку інституційної спроможності закладу освіти.

Семінар-практикум проходив у Підволочиській гімназії імені Івана Франка (директор Коцій О.В.), де було створено всі умови для комфортної та результативної роботи.

 

Методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб О.С.Куриш.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти