Тренінг «Формування позитивної мотивації особистості педагога у вимірі освітніх змін»

30 січня 2019 року в Зубрецькій загальноосвітній школі I- III ступенів імені Героїв Небесної Сотні Ігоря Костенка та Василя Мойсея, Бучацького району Тернопільської області відбувся тренінг для вчителів, заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Формування позитивної мотивації особистості педагога у вимірі освітніх змін та інновацій».  Тренінгове заняття проводилося з учасниками у форматі інтерактивного діалогу з використанням освітніх технологій.

Директор освітнього закладу – Ковалівська Галина Михайлівна звернулася з вітальним словом та позитивно налаштувала усіх учасників до плідної праці. Жизномірська Оксана Ярославівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти окреслила питання мотиваційної сфери особистості дитини (учня) та дорослого (вчителя); зробила акцент на психолого-педагогічних термінах: стимул, мотив, спонука, хотіння, бажання, мотивація, мотиваційна спрямованість, позитивна, негативна мотивація тощо; наголосила на основних складових, чинниках позитивної мотивації; проаналізувала психологічний механізм «мотивації особистості» та «досягнення успіху» школярів та педагога в освітньому середовищі; ретельно розглянула основні аспекти здобуття успіху особистості в навчальній та професійній діяльності; основні шляхи самомотивації особистості педагога в сучасних умовах сьогодення крізь призму виконання практичних завдань, аналізу ситуацій шкільного та життєвого змісту та ін.

Тренінгова робота відбувалася жваво, активно та доброзичливо; усі учасники вільно та впевнено висловлювалися, намагалися дискутувати з актуальних питань освітнього процесу; критично та креативно міркували; енергійно презентували власне «Я» та доводили власну думку щодо аналізу та вирішення певних завдань різного змісту.

Наприкінці тренінгу учасники висловлювали слова вдячності за проведену роботу, а також бажали один одному професійного зростання, самовдосконалення та успіхів.

Організувала та провела тренінг – Жизномірська О. Я.- кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО.