Педагогічний майданчик «Різнобічні засоби виховання учнів у контексті громадянської освіти Нової української школи»

01 лютого 2019 р. було проведено педагогічний майданчик «Різнобічні засоби виховання учнів у контексті громадянської освіти Нової української школи» для голів районних, міських (ОТГ) методичних об’єднань класних керівників.

Учасники обласного заходу мали добру нагоду не лише ознайомитися із теоретичними питаннями відповідного напрямку, але й активно поспілкуватися із адміністрацією, педколективом та учнями Тернопільського НВК «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів – правовий ліцей № 2», у якому проходив педмайданчик.

Зважаючи на те, що стрижневою темою для спілкування були особливості застосування класичних та новітніх дієвих засобів виховання учнів у контексті сучасної громадянської освіти, тому першим розглядалося питання значимості правопросвітництва в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа», висвітлене організатором заходу, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Сесик О.О.

Цікаво та неординарно презентувала свій чудовий заклад його директор, кандидат педагогічних наук  Іванюк І. В. та розповіла про різнобічні засоби, що використовує педколектив школи для формування життєвих компетентностей сучасних учнів у контексті освітніх змін.

Захоплюючим був виступ Хоми C.О., завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО про вагомість співпраці школи, сім’ї та громади як запоруки становлення громадянина України.

Розмову на правову тематику продовжила Білоус Н.О., заступник директора з  виховної роботи Тернопільського НВК «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2», яка проілюструвала практичне вирішення питання «Громадянська активність як крок до громадянської зрілості».         Своїми напрацюваннями та досвідом роботи щодо особливостей творчого підходу класного керівника до розкриття особистісних потенціалів учнів сучасної школи поділилася Чорнописька І.В., молодий та креативний класний керівник 8 класу.

Учасникам заходу не лише провели екскурсію шкільними кабінетами, але й запропонували побувати у справжній криївці-музеї.

Педагогічний майданчик завершився оглядом рекомендаційного бібліографічного списку літератури, підготовленого завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО Сіньковською І. М. та врученням кожному із присутніх «Сертифіката правового агента».

Щиро дякую за активну співпрацю адміністрації, педагогічному колективу та учням Тернопільського НВК «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів – правовий ліцей № 2», у якому проходив педагогічний майданчик, особливо директору даного закладу, яка особистим прикладом, своєю діяльністю та плідною працею колег ілюструє важливість впровадження різнобічних засобів правового виховання учнів у контексті сучасної громадянської освіти.