ТРЕНІНГ “Мотивація особистості педагога у вимірі освітніх змін та інновацій”

27 лютого 2019 року за сприяння адміністрації закладу Соколівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотопотіцької селищної ради Бучацького району відбувся тренінг ” Мотивація особистості педагога у вимірі освітніх змін та інновацій”, яке було презентовано кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти О. Я. Жизномірською.

Упродовж нашої роботи було поставлено декілька цілей: формування позитивної мотивації педагога до змін в освітньому процесі; формування професійних компетентностей та самовдосконалення особистості; формування сучасних навичок особистості дорослого(вчителя) та дитини (учня),  а саме вміння комунікувати, домовлятися, сперечатися, доводити власну думку, бачити перспективи свого майбутнього життя; критично та креативно мислити; бажання працювати з викликами сьогодення; вміння працювати зі своїми помилками, невдачами; передбачати ризики; вибудовувати власний шлях особистісного та професійного успіху.

Учасники тренінгу активно проявляли ініціативу, по-своєму осмислювали мотиваційні питання освітнього процесу, грунтовно аналізували психологічні дефініції “мотивація”, “стимул”, “мотив”, “успішна особистість дитини (школяра)”, ” успішна особистість дорослого(педагога)”, успішна особистість батьків”,  “успішний заклад” тощо.

На тренінговому занятті панувала атмосфера щирості, активності, жвавості та водночас спостерігалася “картинка позитивних емоцій”, що засвідчує про необхідність та актуальність окресленого питання для педагогів, а також подана пропозиція щодо подальшої науково-методичної співпраці освітнього закладу із Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти.