Засідання обласної творчої групи вчителів основ християнської етики

14 березня 2019 року відбулося засідання обласної творчої групи вчителів  основ християнської етики в  приміщенні Тернопільської бібліотеки-філії № 2 для дітей Тернопільської міської ЦБС «Інформаційне забезпечення потреб вчителів основ християнської етики традиційними та інноваційними методиками».

На засіданні були присутні  творчі вчителі основ християнської етики закладів освіти з кожного району.

Учасників заходу радо зустрічала завідувач бібліотеки-філії №2 для дітей Галина Компанієць та працівники закладу.

При бібліотеці №2 для дітей Тернопільської міської ЦБС, яка знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. «Вілла Грабовських», відкрито музей «Літературне Тернопілля».  Метою роботи музею є збереження літературного надбання краю, згуртування громади міста для відродження славетних традицій красного письменства Галичини.

Галина Компанієць у своєму вступному слові зазначила, що дитяча бібліотека – це центр інформації, духовного збагачення дитини, розвитку її інтелектуальних та творчих здібностей, світлиця духовності.  Головна цінність бібліотеки сьогодні – дитина, яка читає. Відкриваючи книгу, вона відкриває весь навколишній світ. Завідувач бібліотеки детально проаналізувала сучасні можливості бібліотеки, їх багатий інформаційний ресурс, а також заохотила творчих вчителів закладів освіти області до активної співпраці.

Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, пригадала  учасникам заходу про застосування ефективної технології навчання – методу проектів, зокрема зупинилася на  використанні арт-, тревел-, смеш-, джан-, кук-буків у роботі із здобувачами освіти під час проектної діяльності.

Члени творчої групи обмінялися думками щодо застосування даної  технологій для забезпечення освітнього  діяльності на уроках .

Учасники засідання мали можливість ознайомитися із рекомендаційним бібліографічним списком газетно-журнальних статей з теми «Інноваційні та інформаційні технології: як засіб підвищення ефективності освітнього процесу Нової української школи», укладеним Інною Сіньковською, завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО.

Оксана Лехіцька, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №2  презентувала колекцію унікальних арт-буків «Мого народу гілочка тернова», що складається із 12 рукотворних книг, присвячених духовним світочам нашого краю.

Працівники бібліотеки зазначили, що тепер у   бібліотеках  нашого міста можна побачити книги – рукотвори у вигляді вінілової платівки, друкарської машинки, валізи, яскравої скриньки з рогози, пазлів, поштових конвертів і навіть колиски з лялькою-дитиною в українському стилі.

Постать митрополита Андрея Шептицького в історії українського народу, його культури, духовності займає велике місце і користується як в Україні, так і за її межами в християнському світі загальною повагою і пошаною. Екскурсію за арт-буком «А.Шептицький – митрополит Галицький» провела Оксана Лехіцька. Здавалося б чого ще не знає творчий вчитель основ християнської етики про життя та діяльність митрополита? А дивувати було чим: стиль і техніка виготовлення арт-буку, насолода від проведення екскурсії, почутої цікавої інформації.

Лілія Мудрик зазначила, що робота творчої групи – це, перш за все, засідання, які дають змогу втілювати на практиці свої задуми, поділитися досвідом, дізнатись щось нове.

Вчителі   поділились креативними педагогічними ідеями, цікавими напрацюваннями, взяли участь в обговоренні проблем, що виникають при викладанні курсу «Основи християнської етики», виробили рекомендації.

Завершився захід підведенням підсумків засідання творчої групи та обговоренням актуальних питань для подальших засідань.

Організувала і провела засідання Мудрик Л.Є., методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО у тісній співпраці з працівниками Тернопільської бібліотеки-філії № 2 для дітей Тернопільської міської ЦБС.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти