Обласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів на тему «Маніпуляція свідомістю в сучасному просторі: з досвіду роботи психологічної служби Тернопільського району»

3 квітня 2019 року в ТОКІППО відбувся обласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів на тему «Маніпуляція свідомістю в сучасному просторі: з досвіду роботи психологічної служби Тернопільського району» з метою активізації знань учасників про вплив ЗМІ на фізичний та психічний стан дітей, ознайомлення з сучасними технологіями маніпуляцій свідомістю та психікою особистості в медіа-просторі, формування навичок розпізнавання прийомів маніпуляцій в інформаційному просторі.

В теоретичній частині семінару розглядалися такі питання:

  • інформаційно- психологічна безпека дітей та молоді в освітньому просторі (Мерена Н. М., методист із психологічної служби та корекційної освіти ТРМК);
  • технології маніпуляцій свідомістю та поведінкою особистості в сучасному просторі (Городецька О. В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО);
  • соціалізація молоді в інформаційному суспільстві: особливості та ризики (Демидась С. Р., методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО; Коротюк З. М., в.о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО).
  • сім’я як підсистема у взаємодії різних суб’єктів інформаційного та освітнього просторів (Ярмолицька С. О., методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО).

Виступи супроводжувались презентаціями та відеороликами з даної тематики.

Практичну частину представили і провели тренінгове заняття «Маніпуляція свідомістю в сучасному просторі»: Мерена Н. М., методист із психологічної служби та корекційної освіти ТРМК, Піщатін Л. Б., практичний психолог Острівської ЗОШ I-III ст., Мужів І. М., соціальний педагог Великоберезовицької ЗОШ I-III ст.

Під час заняття використовувалися вправи-руханки, інтелектуальні вправи, рольові ігри, відео-завдання, розглядалися проблемні ситуації.

На семінарі практичні психологи і соціальні педагоги активно обговорювали проблеми позитивного та негативного впливу мас-медіа на психофізіологічний стан дітей, механізм розпізнавання негативної інформації (фейків), роль батьків та педагогів у медіа-соціалізації учнівської молоді, шляхи формування медіа-грамотності.

Завершився захід підведенням підсумків та виробленням рекомендацій.

Учасники подякували організаторам за цікаву тему, практичні вправи, які будуть використовувати у своїй професійній діяльності.

Організували та провели обласний семінар методисти НМЦПССР Світлана Ярмолицька, Світлана Демидась та Психологічна служба Тернопільського району.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти